Tomasz Kurzak | 6 kwietnia 2017, 17:06

Etui na telefon, czyli jak zabezpieczyć smartfon przed uszkodzeniami

Etui na telefon to przede wszystkim zabezpieczenie dla smartfona. Odpowiednio dobrane pozwala także na spersonalizowanie urządzenia i wyróżnienie się z tłumu. Takich akcesoriów do zabezpieczania urządzeń mobilnych jest kilka rodzajów. Przyjrzeliśmy się tym oferowanym na polskim rynku etui na telefon.

Etui na telefon ma go chronić przede wszystkim przed przypadkowymi upadkami z niewielkiej wysokości. O tym, jak są przydatne wie chyba każdy, któremu udało się kiedyś upuścić swój smartfon. W sprzedaży oferowane są różnego rodzaju zabezpieczenia, które oprócz ochrony ekranu i obudowy urządzenia czasem oferują dodatkowe funkcje. Poniżej prezentujemy różne rodzaje etui na telefon.

Etui na telefon typu cover, czyli futerały

Taka obudowa na smartfona charakteryzuje się klapką przykrywającą ekran. Wyróżnikiem takich etui na telefon jest okienko, przez które możemy sprawdzić godzinę i powiadomienia bez konieczności odsłaniania ekranu. Producenci smartfonów sprzedają własne obudowy typu cover. Ciekawym przykładem jest Style Cover Touch SCTF10 dla smartfonów Xperia XZ. Ten futerał pozwala na korzystanie z całego ekranu telefonu bez konieczności odsłaniania wyświetlacza. Podobny mechanizm zastosowano w modelu Clear View dla smartfona Samsung Galaxy S8. 

Kup obudowę typu cover dla swojego smartfona

Flip cover dla Sony Xperia XZ

 Futerał Style Cover Touch dla Sony Xperia XZ

S-view dla Samsunga Galaxy S8

Futerał Clear View dla Samsunga Galaxy S8

Etui na telefon typu case 

Ten rodzaj zabezpieczenia smartfonów jest najbardziej popularny. Dobrze wykonana obudowa tego typu zabezpieczy nie tylko obudowę smartfona, ale dzięki wystajacym ponad ekran krawędziom także (do pewnego stopnia) wyświetlacz. Producenci prześcigają się w dodawaniu do case'ów różnych dodatków, jak schowki na karty kredytowe, dodatkowe baterie, otwieracze do butelek, a nawet zapalniczki.

Kup obudowę typu case dla swojego smartfona 

Obudowy dla One+

Obudowy dla smartfonów firmy One+ 

Etui na telefon typu bumper

Są to specyficzne obudowy dla osób, które nie chcą zmieniać wyglądu swoich smartfonów za bardzo albo zwiększać ich wagi. Bumper to swojego rodzaju opaska na telefon. Chroni ona także ekran, ale tylko jeśli wystaje ponad wyświetlacz. Podobnie jak w przypadku case'ów to ostatnia funkcja zabezpieczy ekran smartfona tylko w ograniczony sposób.

Kup obudowę typu bumper dla swojego smartfona.

 

Obudowa typu bumper firmy HAMA

Bumper firmy HAMA

Etui na telefon typu pokrowiec

To najszersza kategoria ochraniaczy dla smartfonów. Znajdują się w niej kabury, które można przyczepić do paska spodni, pokrowce mocowane na ramieniu (przydatne podczas treningu) oraz takie, które można nosić w kieszeni. Także w tej kategorii fantazja producentów ochraniaczy wydaje się nie mieć granic, bo w sklepach znaleźć można czasem bardzo efektowne pokrowce.

Kup pokrowiec na swojego smartfona.

Pokrowiec firmy HAMA

Pokrowiec firmy HAMA

Komentarze
adamkokoszka8
30 kwietnia 2018, 09:20
Jak dla mnie najlepszym sposobem na zabezpieczenie wyświetlacza przed uszkodzeniami jest założenie szkła ochronnego. Ja osobiście polecam firmę MyScreen Protector. Maja szeroką ofertę szkieł do praktycznie każdego telefonu. Szkła są wycinane laserowo dzięki czemu idealnie dopasowują się do ekranu telefonu.
0
pilse
13 czerwca 2019, 18:55
A jak zabezpieczyć swój tablet? Czy taki pokrowiec- http://www.inbag.pl sprawdzi się?
0
Zaloguj się, by móc komentować