Krzysztof Pojawa | 2 stycznia 2015, 00:45

Face Controller może podbić świat. Pomógł Microsoft i Imagine Cup [WIDEO]

Gościliśmy w naszej redakcji Norberta Pisza, twórcę Face Controller - innowacyjnej aplikacji umożliwiającej niepełnosprawnym (to właśnie z myślą o nich powstał Face Controller) sterowanie komputerem za pomocą ruchów głowy, mimiki twarzy i głosu. W trakcie naprawdę długiej, wielogodzinnej rozmowy dowiedzieliśmy się, jak działa Face Controller i skąd w ogóle wziął się pomysł jego stworzenia. Zapytaliśmy również o jego cenę - cały zestaw, czyli czujnik Kinect 2 i właściwa aplikacja to koszt 500 dolarów, a jest szansa, że ta cena będzie jeszcze niższa, kiedy jego zakup będzie finansowany przez PFRON. Norbert Pisz opowiedział nam także o udziale w Imagine Cup, organizowanym przez Microsoft ogólnoświatowym konkursie dla młodych programistów.

Projekt, choć zgłoszony do rywalizacji w ostatniej chwili, wygrał etap krajowy i jako jeden z dwunastu z całego świata został zaproszony na międzynarodowy finał do Seattle, gdzie został zaprezentowany przed jury, w skład którego wchodził m. in. Satya Nadella - CEO Microsoftu. Face Controller co prawda Imagine Cup nie wygrał, ale - jak się dowiedzieliśmy - już sam udział w konkursie przyniósł projektowi szeroki rozgłos, skutkujący również wieloma propozycjami od potencjalnych inwestorów, które - co ciekawe - twórca Face Controllera za każdym razem odrzuca. 

Jedno z naszych pytań do Norberta Pisza brzmiało - czy warto zgłosić swój pomysł do Imagine Cup? Jak się zapewne domyślacie, odpowiedź była jednoznacznie twierdząca. Jeśli więc programujecie, macie dobry, innowacyjny pomysł - nie czekajcie. Zgłoszenia do Imagine Cup przyjmowane są tylko do 5 stycznia, zostało więc już tylko kilka dni. A przykład Face Controllera, polskiego produktu, o którym jest głośno na całym świecie pokazuje, że udział w konkursie Microsoftu może tylko pomóc w osiągnięciu sukcesu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się dokładnie, czym jest Face Controller, jak działa i co można za jego pomocą zrobić, a także dlaczego jego twórca zachęca wszystkich programistów do udziału w Imagine Cup - posłuchajcie, co usłyszeliśmy od Norberta Pisza i zobaczcie, jak Face Controller sprawuje się w praktyce.

 
 
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować