Krzysztof Pojawa | 12 kwietnia 2016, 07:00

Najlepsze darmowe aplikacje dla biegaczy na Androida - którą wybrać w 2016 roku?

Bieganie to jeden z najpopularniejszych sportów ostatnich lat. Nic dziwnego - robić to może każdy, wystarczą chęci i dobre buty. Wystarczą, tak. Ale przyda się też aplikacja treningowa na smartfonie, która pozwoli Wam monitorować osiągane podczas biegania wyniki i wszystkie parametry treningowe. Nie wystarczy jednak zainstalować pierwszej lepszej pozycji znalezionej w sklepie Google - tylko niektóre aplikacje biegowe spełniają swoją rolę prawdziwego mobilnego trenera osobistego. Na szczęście nie musicie już tracić czasu i energii na sprawdzanie dziesiątek dostępnych w sklepie propozycji. My zrobiliśmy to dla Was - wybraliśmy najlepsze dostępne za darmo aplikacje dla biegaczy na nadchodzący sezon, które pomogą Wam zrealizować Wasze sportowe cele. 

Po wielu godzinach i ponad dwustu przebiegniętych kilometrach, w trakcie których ocenialiśmy aplikacje wspomagające treningi biegowe możemy śmiało powiedzieć, że najlepszą aplikacją dla biegaczy na sezon 2016 jest Endomondo – Bieganie & Rower, czyli najpopularniejsza (w tym przypadku popularność nie jest przypadkowa) aplikacja treningowa.  

Polecamy
Endomondo - Bieganie & Rower

Endomondo to prawdziwy mobilny trener osobisty, wspierający wiele różnych rodzajów aktywności fizycznych. Jego największe zalety to znakomity interfejs użytkownika, szeroki zakres mierzonych parametrów czy możliwość skorzystania z wielu planów treningowych. Dodatkową przewagę nad innymi aplikacjami tego typu daje jej również obsługa w języku polskim.

Jej największe zalety to bardzo czytelny, wygodny interfejs, precyzyjny pomiar wielu parametrów treningowych (łącznie z przewyższeniami, na które zwracaliśmy szczególną uwagę) i czytelna forma ich prezentacji, a także możliwość planowania treningów i korzystania z dostępnych planów treningowych. Nie bez znaczenia jest też wsparcie innych form aktywności fizycznej i obsługa w języku polskim.

Warta uwagi
RunKeeper

RunKeeper wśród innych aplikacji treningowych wyróżnia się świetnymi statystykami treningów, w tym również wykresami prezentującymi przewyższenia czy osiągane tempa. Zaletą jest też bardzo wygodny interfejs użytkownika. Plany treningowe dostępne są niestety w ramach płatnej subskrypcji.

Jeśli nie zależy Wam na obsłudze języka polskiego i nie przeszkadza Wam brak dostępnych za darmo planów treningowych, za to chcielibyście otrzymywać podsumowanie treningów również w formie wykresów prezentujących najważniejsze parametry aktywności, warto skorzystać z równie wygodnego w obsłudze RunKeepera. W podstawowym zakresie ta aplikacja wcale nie ustępuje Endomondo, oceniliśmy ją nieco niżej za brak polskojęzycznego interfejsu i część dość istotnych funkcjonalności dostępnych w ramach płatnej subskrypcji.

Warta uwagi
adidas train & run

Adidas Train & Run oferuje wiele planów treningowych, spośród których można wybrać odpowiednie dla celu, jaki chcemy osiagnąć. Dodatkowo zapewnia komunikaty głosowe, w czasie rzeczywistym komentujące nasze osiągnięcia treningowe.

Adidas Train & Run to aplikacja przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie prosty, acz bardzo dobrze zaprojektowany i wygodny interfejs użytkownika, a także dostęp do dużej liczby planów treningowych dostosowanych do indywidualnych celów treningowych. Jej dodatkową zaletą jest też współpraca z szerokim spektrum sprzętu sportowego Adidasa (to akurat nie dziwi). 

Spis treści

Jak wybieraliśmy

Jak można wybrać najlepszą aplikację wspomagającą bieganie? Nie ma lepszego sposobu, niż przetestowanie oprogramowania w warunkach rzeczywistego użytkowania, czyli podczas treningu biegowego. I chociaż każdy użytkownik będzie miał nieco inne wymagania wobec swojej aplikacji, to jednak dość łatwo jest wskazać elementy, które są niezbędne, żeby aplikacja mogła być uznana za naprawdę dobrą.

Jakiej aplikacji oczekujemy? Najlepsza aplikacja wspomagająca bieganie, to taka, która:

 • Ma estetyczny, ale też przejrzysty intuicyjny i wygodny w użyciu interfejs użytkownika.
 • Umożliwia przeprowadzanie i pomiar wielu typów treningów, nie tylko ciągły bieg, ale też np. trening interwałowy.
 • Mierzy jak najwięcej parametrów aktywności. Najważniejszymi są oczywiście prędkość, tempo i przebyty dystans, ale przy dla nieco bardziej profesjonalnych biegaczy liczyć się też będzie chociażby pomiar wysokości npm. Dobrze by było także, gdyby umożliwiała też podział pomiaru na okrążenia czy fragmenty trasy.
 • Wszystkie powyższe parametry mierzy dokładnie. Czy to przebyty dystans, prędkość, tempo czy choćby przewyższenia - tu nie ma miejsca na błędy. Każdy, kto choć raz przebiegł na amatorskich nawet zawodach dystans 2, 5, czy 10 kilometrów (albo i dłuższy), ten wie, że podczas treningu znaczenie ma każdy metr i każda sekunda.
 • Zapisuje wszystkie przeprowadzone treningi i pozwala na ich późniejsze porównania i analizy, a dzięki temu pozwoli na dokładną ocenę osiąganych postępów. 
 • Pozwala na planowanie treningów - tak pod względem ich rodzaju (różnica między wybieganiem, a np. treningiem interwałowym jest ogromna), jak i celu do osiągnięcia (inny trening przeprowadzimy chcąc zwiększać tempo, a inny kiedy chcemy wydłużać dystans). Tutaj wystarczy możliwość samodzielnego przygotowania planu treningowego i zapisania zaplanowanych treningów w kalendarzu, ale obecność gotowych planów treningowych do wyboru będzie dodatkową zaletą aplikacji. Dodatkową zaletą będzie też możliwość planowania tras treningów.
 • Oferuje wsparcie dodatkowych aktywności - jazdy na rowerze, jazdy na nartach, wspinaczki itd.
 • Zapewnia dostęp do usług dodatkowych – historii treningów, analizy osiągnięć, planów treningowych itd. - poprzez stronę www.
 • Jest darmowa lub nie kosztuje zbyt wiele. 

W sklepie Google Play dostępnych jest wiele aplikacji, które w założeniu mają wspomagać treningi biegowe i ogólnie rzecz biorąc aktywność fizyczną. Część z nich odrzuciliśmy już na wczesnym etapie testów, głównie ze względu na ich widoczny na pierwszy rzut oka bardzo niski poziom. W niektórych przypadkach powodem odrzucenia było też niezbyt dobre rzeczywiste dopasowanie do naszego testu. Do ostatecznego etapu bardzo intensywnych testów praktycznych zakwalifikowaliśmy 6 aplikacji, z którymi przebiegliśmy łącznie ponad 200 kilometrów, co daje średni dystans ponad 28 km na aplikację. Te aplikacje to: Endomondo Bieganie & Rower, Adidas Train & Run, Nike+ Running, RunKeeper, Sports Tracker Running Cycling i Runtastic.

Dla porównania poprawności i dokładności pomiarów zaplanowaliśmy krótką - około 1 km – trasę testową, której szczegóły przedstawiamy poniżej. 

Najlepsze aplikacje dla biegaczy - trasa testowa

Na tej trasie – po zapoznaniu się z każdą z aplikacji podczas wcześniejszych, wstępnych testów - sprawdziliśmy dokładnie działanie najważniejszych funkcji aplikacji, wygodę ich obsługi, dokładność pomiarów i mnogość mierzonych parametrów treningowych, a także możliwość przeprowadzania różnych typów treningu. Po zakończeniu każdego treningu testowego sprawdziliśmy, czy wyniki są zapisywane, czy jest do nich dostęp z poziomy strony www, czy można porównywać je między sobą i czy możliwe jest także planowanie kolejnych treningów.

Polecamy: Endomondo - Bieganie & Rower

Polecamy
Endomondo - Bieganie & Rower

Endomondo to prawdziwy mobilny trener osobisty, wspierający wiele różnych rodzajów aktywności fizycznych. Jego największe zalety to znakomity interfejs użytkownika, szeroki zakres mierzonych parametrów czy możliwość skorzystania z wielu planów treningowych. Dodatkową przewagę nad innymi aplikacjami tego typu daje jej również obsługa w języku polskim.

Endomondo - pozwolimy sobie nie używać za każdym razem pełnej nazwy tej aplikacji - jest jednym z najlepszych przykładów na to, jak należy projektować aplikacje mające spełniać bardzo konkretną, nawet jeśli rozbudowaną funkcjonalnie rolę. Co prawda przy pierwszym uruchomieniu aplikacji powinniśmy się zalogować lub zarejestrować, ale na szczęście możemy uniknąć żmudnego wypełniania formularzy rejestracyjnych - o ile mamy konto na Facebooku, możemy posłużyć się nim.

Co ważne, aplikacja sama nie publikuje żadnych informacji na naszym profilu. Jakiekolwiek informacje o osiągnięciach podczas treningów udostępniamy wyłącznie ręcznie. 

Kiedy raz się zalogujemy, każde kolejne uruchomienie aplikacji prowadzić nas będzie prosto do podstawowego ekranu treningowego, na którym nie tylko uruchamiamy i zatrzymujemy pomiar, ale też możemy śledzić podstawowe parametry treningu w czasie rzeczywistym.

Endomondo Bieganie & Rower

Jak widzicie, wszystkie informacje podane są w bardzo czytelny i zrozumiały sposób. Ważne jest też, że prezentowane na ekranie głównym parametry możemy wybierać samemu. Jeśli najważniejszą informacją jest dla nas nie czas trwania treningu, tylko osiągane tempo, wystarczy stuknąć palcem w parametr, który chcemy zmienić, a następnie wybrać z listy ten, który nas interesuje bardziej.

W równie prosty sposób wybierzemy rodzaj aktywności fizycznej i typ treningu. 

Endomondo Bieganie & Rower  Endomondo Bieganie & Rower

Bardzo przydatna jest możliwość wyboru jednego z kilku gotowych treningów interwałowych lub dokładnego zaplanowania własnego.

Endomondo Bieganie & Rower  Endomondo Bieganie & Rower

Możemy też wybrać trasę, którą chcemy przebiec. Do wyboru mamy albo trasy, które dodali inni użytkownicy Endomondo, albo też nasze własne, o ile dodaliśmy je wcześniej poprzez stronę internetową aplikacji.

Endomondo Bieganie & Rower

Niektórzy biegacze lubią ustalać sobie odpowiednie cele - np. przebiec 10 km czy biegać przez 2 godziny. Jeśli i Wy tak robicie, możecie to robić również w Endomondo.

Trening możemy zacząć na dwa sposoby - albo od razu (w tym celu naciskamy przycisk start) albo z dziesięciosekundowym opóźnieniem (w tym celu naciskamy przycisk oznaczony liczbą 10 - wtedy rozpocznie się odliczanie). W trakcie treningu podstawowe parametry wyświetlane są na żywo, możemy też sprawdzić na mapie już przebytą trasę.

Endomondo Bieganie & Rower  Endomondo Bieganie & Rower

Możliwe jest też zatrzymywanie i wznawianie pomiaru. Przydatne choćby wtedy, kiedy w trakcie treningu rozwiąże się nam but i musimy zatrzymać się, żeby go z powrotem zawiązać (nam się to przytrafia bardzo często).

Po zakończeniu treningu prezentowane jest jego krótkie podsumowanie, które możemy także udostępnić na Facebooku, Twitterze albo w Google +.

Endomondo Bieganie & Rower

Więcej szczegółów dotyczących naszych treningów znajdziemy w historii aktywności. 

Endomondo Bieganie & Rower

Możemy także zobaczyć przebytą trasę i prześledzić metr po metrze najważniejsze informacje o treningu - przebyty do danego momentu dystans, uzyskane w konkretnej chwili tempo czy bieżącą wysokość.

Endomondo Bieganie & Rower

Endomondo to nie tylko typowe funkcje treningowe, ale te sporo opcji dodatkowych. Przede wszystkim plany treningowe. W bezpłatnym wariancie aplikacji nie mamy co prawda do dyspozycji wielu różnych planów, ale bez problemu stworzymy własny - wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań (np. co cel, który chcemy osiągnąć, dystans, jaki chcemy przebiec i nasze aktualne osiągnięcia - przede wszystkim średnie, typowe dla nas tempo). Na tej podstawie otrzymamy odpowiedni, choć nie zawsze zgodny z tym, co chcemy uzyskać (jeśli do tej pory nie biegaliśmy w ogóle, nie otrzymamy planu na przebiegnięcie półmaratonu) plan treningowy.

Endomondo Bieganie & Rower  Endomondo Bieganie & Rower

Inne opcje dodatkowe to m. in. możliwość budowania społeczności (na początku możemy połączyć się ze znajomymi z Facebooka) czy tworzenie postanowień (np. codzienne przebieganie 5 km przez tydzień).

Poza aplikacją mobilną Endomondo daje dostęp także do wielu usług za pośrednictwem strony internetowej. Na pierwszy rzut oka przypomina ona nieco Google +, ale jest zdecydowanie bardziej funkcjonalna. Przede wszystkim udostępnia ona znacznie więcej informacji o odbytych treningach. 

Endomondo Bieganie & Rower

Po pierwsze, widzimy szerszy zakres parametrów treningowych i atmosferycznych, w tym między innymi temperaturę powietrza, prędkość i kierunek wiatru czy wilgotność powietrza. Na wykresie możemy natomiast śledzić tempo, przebyty dystans i aktualną wysokość dla każdego metra treningu.

Z poziomy strony internetowej możemy też wygodnie zarządzać planami treningowymi albo wyszukiwać i tworzyć własne trasySpołecznościowe funkcjonalności serwisu umożliwiają m. in. porównywanie naszych osiągnięć z wynikami znajomych. Z poziomu strony internetowej możemy także zakupić wersję premium usługi.

Mamy więc całą masę funkcjonalności tak w aplikacji, jak i na stronie internetowej, ale przede wszystkim Endomondo to niesamowita wygoda użytkowania, możliwość dowolnej konfiguracji parametrów wyświetlanych podczas treningu i wysoka precyzja pomiarów, korzystanie z planów treningowych i dostęp do bardzo szczegółowych informacji a aktywnościach. A dodatkowo wszystko tu jest po polsku, a więc mimo że coraz więcej osób w naszym kraju zna język angielski, to z aplikacją nie będą mieli kłopotu ci, którzy w ogóle go nie znają. 

Warta uwagi: RunKeeper

Warta uwagi
RunKeeper

RunKeeper wśród innych aplikacji treningowych wyróżnia się świetnymi statystykami treningów, w tym również wykresami prezentującymi przewyższenia czy osiągane tempa. Zaletą jest też bardzo wygodny interfejs użytkownika. Plany treningowe dostępne są niestety w ramach płatnej subskrypcji.

Jeśli zależy Wam przede wszystkim na treningu, ale nie potrzebujecie monitorować zbyt wielu parametrów ani przygotowywać planów treningowych, warto rozważyć również skorzystanie z RunKeepera. Pod względem czytelności interfejsu i wygody użytkowania ta aplikacja wcale nie jest gorsza od Endomondo, jednakże pod warunkiem, że nie przeszkadza Wam brak obsługi w języku polskim.  

Tutaj również poza pierwszym uruchomieniem, kiedy należy się zarejestrować albo zalogować (można skorzystać z Facebooka), każde kolejne od razu kieruje nas do głównego ekranu treningowego, na którym możemy wybrać rodzaj aktywności lub trasę (jeśli dodaliśmy ją wcześniej z poziomu strony internetowej usługi), ale już wybór typu treningu możliwy jest tylko w wersji płatnej. 

RunKeeper

W trakcie treningu możemy obserwować podstawowe parametry (choć - inaczej niż w Endomondo - nie zapewniono możliwości ich swobodnego wyboru) i mapę pokazującą naszą aktualną lokalizację i już przebytą trasę. 

RunKeeper  RunKeeper

Możliwe jest zatrzymywanie i wznawianie pomiaru aktywności - to przydatna funkcja i teraz jest już w dostepna w większości aplikacji dla biegaczy, RunKeeper nie jest tutaj wyjątkiem.

Podsumowanie zakończonego treningu jest dość proste i obejmuje podstawowe parametry, jak dystans, czas aktywności, średnie tempu i liczbę spalonych kalorii. Wynik treningu możemy - to również już całkowicie typowa funkcjonalność - udostępnić w serwisach społecznościowych.

RunKeeper

Nieco więcej informacji uzyskamy wchodząc w szczegóły treningu z poziomu historii aktywności. Oczywiście możemy sprawić te parametry, które widzieliśmy już w podsumowaniu oraz mapę, ale też średnie tempa odcinkowe (dla każdego rozpoczętego kilometra osobno) oraz wykresy wykresy prezentujące zmiany tempa oraz wysokości w trakcie całego treningu. 

RunKeeper  RunKeeper

Z wartych uwagi opcji dodatkowych możemy wymienić wyzwania, czyli ważne przez pewien czas zadania (np. kwietniowy bieg na 10 km) czy możliwość ustalania własnych celów. 

RunKeeper również oddaje do dyspozycji stronę internetową, której najważniejszą funkcją jest możliwość tworzenia własnych tras. Inaczej niż w przypadku www Endomondo, strona RunKeepera nie udostępnia większej liczby danych dotyczących odbytych treningów. Mamy tutaj praktycznie to samo, co w aplikacji mobilnej.

RunKeeper

O ile nie będziecie więc planować sobie tras treningowych, bardzo możliwe, że w ogóle nigdy nie wejdziecie na stronę www RunKeepera.

Podsumowując, RunKeeper to naprawdę dobra, wygodna w obsłudze aplikacja treningowa, choć nie aż tak dobra, jak Endomondo. Brakuje w niej szczególnie - mowa oczywiście o bezpłatnej wersji - jakiejkolwiek możliwości zarządzania planami treningowymi i większej liczby parametrów aktywności. Jeśli jednak te rzeczy nie są Wam potrzebne, możecie wziąć tę aplikację bardzo mocno pod uwagę.

Warta uwagi: Adidas Train & Run

Warta uwagi
adidas train & run

Adidas Train & Run oferuje wiele planów treningowych, spośród których można wybrać odpowiednie dla celu, jaki chcemy osiagnąć. Dodatkowo zapewnia komunikaty głosowe, w czasie rzeczywistym komentujące nasze osiągnięcia treningowe.

Aplikacja biegowa Adidasa sprawia wrażenie najskromniejszej spośród całej wyróżnionej trójki. Jej interfejs, choć czytelny, jest dość... ascetyczny. Miejscami bywa też nieco niespójny - w jednym miejscu jest naprawdę ładnie i nienachalnie kolorowo, żeby moment później przejść w ostrą czerń i biel.

Adidas Train & Run  Adidas Train & Run

Zacznijmy jednak od samego początku - przy pierwszym uruchomieniu wymagane jest, oczywiście, logowanie, a w przypadku nowych użytkowników rejestracja. Inaczej niż w dwóch poprzednich aplikacjach, Adidas nie oferuje możliwości logowania za pomocą profilu na Facebooku, niezbędne jest założenie konta w aplikacji. Kolejne uruchomienia prowadzą nas do pokazanego wcześniej ekranu (tego bardziej kolorowego), na którym widzimy informacje o naszej ostatniej aktywności. Możemy teraz przejść do ekranu podstawowego treningu, lub wybrać jeden z przykładowych, gotowych scenariuszy treningowych, których w aplikacji jest całkiem sporo.

Adidas Train & Run

Po przejściu do ekranu treningu możemy wybrać rodzaj aktywności i czas odliczania (od 0 aż do 60 sekund). W trakcie treningu widzimy wyłącznie najbardziej podstawowe parametry, czyli czas aktywności, przebyty dystans, tempo i szacunkową liczbę spalonych kalorii.

Adidas Train & Run

Trening oczywiście możemy zatrzymywać i wznawiać, kiedy jest nam to potrzebne. Podsumowanie po treningu, jak i jego szczegóły z poziomu historii, nie jest zbyt rozbudowane, choć mamy tu nieco więcej informacji niż w trakcie trwania aktywności. 

Adidas Train & Run

Jednak jest tu pewna dość skrzętnie ukryta niespodzianka. Jeśli przekręcimy telefon do pozycji poziomej, dostaniemy się do dodatkowych informacji - tabeli z wynikami odcinkowymi (dla każdego rozpoczętego kilometra) oraz wykresem prezentującym osiągane na każdym metrze treningu tempa oraz wysokości, na jakich się znajdowaliśmy.

Adidas Train & Run

Najciekawsze funkcje dodatkowe aplikacji Adidasa to obsługa sprzętu fitness i specjalnych, wyposażonych w czujniki butów produkowanych przez tę firmę, a także możliwość skorzystania z bezpłatnych planów treningowych czy ustalanie tygodniowych celów, jakie chcemy osiągnąć.

Adidas Train & Run to również - jak w poprzednio opisywanych przypadkach - specjalna strona internetowa, za pomocą której możemy zarządzać naszymi planami treningowymi, planować trasy czy sprawdzać osiągane podczas treningów wyniki, choć w tym ostatnim przypadku nie mamy dostępu do większej liczby danych niż w aplikacji.

Adidas Train & Run

Tę aplikację warto wziąć pod uwagę zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy skorzystać z przygotowywanych przez specjalistów planów treningowych i nie przeszkadza nam nieco gorszy - co nie oznacza, że zły - interfejs użytkownika, brak obsługi w języku polskim i przeciętna liczba mierzonych parametrów. A już na pewno powinniśmy się zainteresować aplikacją Adidasa, jeśli posiadamy sprzęt fitness lub specjalne buty tej samej firmy. 

Pozostałe aplikacje w teście

Choć wyróżniliśmy trzy aplikacje, to i o pozostałych warto wspomnieć choć kilka słów.

 • Sports Tracker Running Cycling
  To aplikacja, która pod względem zakresu mierzonych parametrów jest dobrą alternatywą dla Endomondo. Nas jednak nie przekonuje jej zbyt intensywny kolorystycznie interfejs, do minusów musimy zaliczyć też brak języka polskiego (choć to akurat cecha większości testowanych aplikacji), a także - co ważniejsze - zdarzające się dość wyraźne przekłamania i niedokładności w pomiarach.  Dodatkowo niezbyt przejrzysty serwis internetowy nie pozwala na planowanie tras przyszłych treningów.
 • Nike+ Running
  Aplikacja biegowa kolejnego z największych producentów sprzętu sportowego to dość wygodny, choć nie wyglądający najlepiej (chcieliśmy być delikatni) interfejs użytkownika. Mierzone parametry porównywalne są do tych, które znajdziemy w aplikacji Adidasa, jednak dokładność pomiaru mogłaby być nieco lepsza. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem tej aplikacji, to niezależnie od powodu, którym się kierujecie, w prawie każdym przypadku - wyjątkiem jest bardzo silne przywiązanie do marki - znajdziecie coś lepszego.
 • Runtastic Bieganie & Fitness
  Aplikacji Runtastic kibicujemy od dłuższego czasu, jednak wciąż mamy wrażenie, że jest ona słabsza, niż od niej oczekujemy. Co najwyżej przeciętny (a i tak byliśmy dobrzy), choć dość wygodny w obsłudze interfejs użytkownika bez obsługi języka polskiego, niezbyt duży zakres mierzonych parametrów oraz niższa od optymalnej dokładność pomiarów to jej największe wady. Na plus możemy zaliczyć możliwość planowania tras przyszłych treningów poprzez stronę internetową. Warto to podkreślić, gdyż kiedy opisywaliśmy Runtastic w 2014 roku, możliwość ta była dostępna jedynie w wersji płatnej.

Podsumowanie

Endomondo - Bieganie & Rower to może nie idealna, ale zdecydowanie najlepsza androidowa aplikacja dla biegaczy ze wszystkich, które szczegółowo przetestowaliśmy. Dobry, wygodny interfejs z obsługą języka polskiego, szeroki zakres obsługiwanych rodzajów aktywności i typów treningu, dokładne pomiary wielu parametrów, możliwość tworzenia planów treningowych w bezpłatnej wersji aplikacji, a także możliwość przygotowywania kolejnych treningów łącznie z opracowywaniem ich trasy przez stronę internetową - dla większości użytkowników to będzie najlepszy możliwy wybór.

Polecamy
Endomondo - Bieganie & Rower

Endomondo to prawdziwy mobilny trener osobisty, wspierający wiele różnych rodzajów aktywności fizycznych. Jego największe zalety to znakomity interfejs użytkownika, szeroki zakres mierzonych parametrów czy możliwość skorzystania z wielu planów treningowych. Dodatkową przewagę nad innymi aplikacjami tego typu daje jej również obsługa w języku polskim.

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować