Jakub Szczęsny | 30 września 2016, 17:03

Oto nowe funkcje w Messengerze. Dostępne tylko w Polsce

Facebook niesamowicie zaskoczył nas informacją, że kolejną odnogę swoich funkcji społecznościowych w Messengerze zamierza testować nad Wisłą. I… tylko nad Wisłą. Dodatkowo przedstawiciel Facebooka poinformował, że ta niespodziewana decyzja nie jest przypadkowa, bo Polacy bardzo chętnie wymieniają się zdjęciami i chłoną nowe technologie. Właśnie dlatego to właśnie my zostaliśmy testerami nowych rozwiązań, które trafią do szerszej grupy odbiorców, jeśli pozytywnie je ocenimy.

Polecamy
Messenger

Facebook Messenger to popularny komunikator - od teraz dostępny z funkcją Day, która testowana jest w Polsce... i tylko w Polsce!

Mój Dzień to nic innego, jak wierna kopia Snapchata zawarta… w Messengerze. Wielu z was zapewne zauważyło w swoich urządzeniach odświeżony wygląd tego komunikatora, który od teraz mocniej skupia się właśnie na materiałach w formie obrazków z naklejkami i napisami – czyli w podobnym stylu, jak ma to miejsce na Snapchacie. Co więcej, aktualizacja zwiększa ilość naklejek o nowe, które zostały zaprojektowane przez polskich artystów i będą lepiej wpasowywać się nasze realia. Funkcja Mój Dzień, jeśli zostanie pozytywnie ocenione przez polskich użytkowników, może już niedługo trafić do szerokiego grona odbiorców, co sprawi, że komunikator od Marka Zuckerberga stanie się mniejszą wersją portalu społecznościowego Facebook.

I tak oto w sekcji odpowiedzialnej za funkcję Mój Dzień możecie albo wybrać szablon dla waszej aktywności w formie obrazka z naklejkami, albo od podstaw stworzyć własną treść. Do wyboru jest sporo dodatków do naszych fotografii oraz filmów – te można wyszukiwać z osobnego repozytorium dla takich naklejek. Wszystko odbywa się w dokładnie taki sam sposób jak na Snapchacie, następnie możecie umieścić stworzony obraz w waszym osobistym strumieniu Mój Dzień, albo wysłać dodatkowo do znajomych. Odpowiedzi na te treści pojawią się w typowych konwersacjach na Messengerze i będą odpowiednio oznaczone.

 Interfejs Messenger Day

W tym momencie Messengera z funkcją Mój Dzień jeszcze nie udostępniono wszystkim użytkownikom. Na Androidzie wydaje się, że rollout przebiega dużo sprawniej, ale niektóre osoby korzystające z iOS zgłaszają w dalszym ciągu, że nie otrzymali jeszcze aktualizacji zawierającej nową funkcję. Niemniej jednak, można się jej spodziewać w każdym momencie. Nie wiadomo natomiast, ile potrwają testy, zanim zostanie ona udostępniona szerszej publiczności.

Zauważyliśmy jednak, że Messenger w wersji z Mój Dzień potrafi czasami się „zaciąć”, a ponadto sama stabilność aplikacji nie stoi na bardzo wysokim poziomie. Program ma nierzadko problemy z pobraniem strumienia danych, czy naszych kontaktów w Messengerze, co może odrobinę zirytować niezainteresowanych Moim Dniem użytkowników. Niemniej jednak, pewni jesteśmy, że Facebook naprawi i to wraz z nadchodzącymi uaktualnieniami dla aplikacji.

Interfejs Messenger Day

Zastanawiamy się również nad zasadnością wprowadzenia Messenger Mój Dzień. Jest to rzecz jasna odpowiedź na działalność Snapchata, jednak trudno wyobrazić sobie, że Facebook na tym polu będzie godnym rywalem dla prawdziwego giganta w kwestii treści obrazkowych. Ci ludzie, którzy już upodobali sobie tę formę interakcji z innymi użytkownikami dawno okopali się na Snapchacie i nie widzimy możliwości, by układ sił się zmienił. Posunięcie Facebooka może być natomiast niekorzystne dla samej aplikacji, która już od pewnego czasu była uważana za nadmiernie „spuchniętą”. I istotnie, Messenger wręcz pęka w szwach od kolejnych dodawanych do niego funkcji. To zaś wpływa nie tylko na bałagan w samym programie, ale także na zasobożerność (i prądożerność) na urządzeniach mobilnych.

Polecamy
Messenger

Facebook Messenger to popularny komunikator - od teraz dostępny z funkcją Day, która testowana jest w Polsce... i tylko w Polsce!

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować