Krzysztof Pojawa | 19 listopada 2014, 07:45

Office 365 w home.pl to coś więcej niż tylko dystrybucja

Serialu pod tytułem "Co nowego wymyśli Microsoft" ciąg dalszy. W dzisiejszym odcinku - na polskim rynku uruchomiony zostaje zupełnie nowy kanał dystrybucji abonamentowej wersji pakietu biurowego i od tego momentu Office 365 jest dostępny w home.pl, czyli u największego polskiego dostawcy usług hostingowych. Wspólna oferta Microsoft i home.pl skierowana jest przede wszystkich do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, choć mogą być nią zainteresowane również osoby prywatne. 
Jakie są warunki zakupu Office 365 w home.pl i czy rzeczywiście polskim użytkownikom będzie się to opłacać bardziej? Sprawdzamy.

Można zadać pytanie - co w tej informacji takiego rewolucyjnego? W końcu zakup subskrypcji Office 365 u jednego z partnerów Microsoftu to żadna nowość. Współpraca Microsoftu i home.pl, której efektem jest - na tę chwilę - wprowadzenie pakietu biurowego do oferty szczecińskiej spółki hostingowej to jednak coś wiecej, niż tylko prosta dystrybucja. 

Office 365 w home.pl

Home.pl jako jedna z piętnastu firm na świecie i pierwsza w Europie Centralnej dołączyła do pilotażowego programu partnerskiego Microsoft Cloud Solution Provider, którego istotą jest wyjście firmy partnerskiej poza ramy handlowca. Firmy dopuszczone do programu przejmują na siebie również wszelkie kwestie związane z obsługą i rozliczaniem płatności. Również wsparcie techniczne dla użytkowników leży w gestii partnera. 

Wsparcie techniczne i obsługa płatności Office 365 w home.pl

Wszyscy subskrybenci Office 365, którzy dokonają zakupu w home.pl będą mieli do dyspozycji całodobową pomoc techniczną w języku polskim. Pracownicy home.pl zostali przeszkoleni przez specjalistów Microsoft i założeniem jest, żeby pod względem merytorycznym pomoc techniczna w home.pl nie odbiegała od tej świadczonej bezpośrednio przez Microsoft. 

Dla wielu polskich użytkowników - zwłaszcza tych nietechnologicznych - znaczenie może mieć szerszy zakres możliwych do wyboruu rozliczeń i form płatności. Przede wszystkim użytkownik może wybrać okres subskrypcji - roczny i miesięczny. Takie też dostepne są okresy rozliczeniowe. Elastyczność jest więc zdecydowanie większa. A zwłaszcza dla firm rozpoczynających swoją działalność ma ona często ogromne znaczenie. 

Szerszy (może lepiej powiedzieć - odmienny) jest również zakres dostepnych form płatności. Przede wszystkim można ich dokonać nie tylko on-line, ale też za pomocą klasycznego przelewu bankowego lub nawet w okienku na poczcie. Z drugiej strony jednak przynajmniej na razie w home.pl nie zapłacimy za Office 365 kartą kredytową. Z typowo on-line'owych form płatnosci mamy do dyspozycji wyłącznie PayU.

Office 365 w home.pl - formy płatności

Office 365 w home.pl - ceny

Ofertę cenową Office 365 w home.pl prezentujemy na grafice poniżej.

Office 365 w home.pl - ceny miesięczne

Przy wyborze opcji rocznej otrzymujemy rabat.

Office 365 w home.pl - ceny roczne

Koszt subskrypcji dokonywanej bezpośrednio w Microsoft wygląda następująco:

  • Office 365 Business Essentials - subskrypcja miesięczna: 4,60 euro, subskrypcja roczna: 45,60 euro (3,80 euro płatne co miesiąc)
  • Office 365 Business - subskrypcja miesięczna: 10,70 euro, subskrypcja roczna: 105,60 euro (8,80 euro płatne co miesiąc)
  • Office 365 Business Premium - subskrypcja miesięczna: 11,50 euro, subskrypcja roczna: 115,20 euro (9,60 euro płatne co miesiąc)

Office 365 w home.pl - ceny w Microsoft

Przy kursie euro równym 4,22 zł różnica w cenie najtańszej wersji jest minimalna. Przy Pakiecie Office 365 Business korzystniejsza cenowo jest oferta home.pl, a w wariancie Premiium znów niższą cenę oferuje Microsoft, ale znów różnica jest stosunkowo niewielka. 
Zdecydowaną przewaga home.pl jest jednak fakt otrzymania przez subskrybenta klasycznejj polskiej faktury. Każdy, kto prowadzi bądź kiedykolwiek prowadził działalność gospodarczą wie, jak duże ma to znaczenie dla uproszczenia rozliczeń z fiskusem.

Office 365 w home.pl - podsumowanie

O tym, że współpraca miedzy Microsoft a home.pl ważna jest dla obu tych firm może świadczyć fakt, że w konferencji prasowej, na której prezentowano wprowadzenie Office 365 do oferty szczecińskiego dostawcy usług hostingowych brali udział najwyżsi przedstawiciele obu firm. Home.pl reprezentował między innymi jej CEO - Marcin Kuśmierz, a ze strony Microsoftu był to Ronald Binkofsky - szef polskiego oddziału firmy, który pojawia się wyłącznie na najważniejszych strategicznie konferencjach prasowych, czyli rzadko.

Istotnym z naszego punktu widzenia faktem jest udział home.pl w programie Cloud Solution Provider. Jedna z piętnastu firm na świecie i pierwsza w naszej części Europy - kiedy mówimy w ten sposób o absolutnie polskim przedsiębiorstwie, to brzmi dumnie. Co więcej, ten program partnerski Microsoftu jest do piero w fazie pilotażowej, a więc można liczyć na to, że z czasem będzie się rozwijał i obejmował swoim zakresem znacznie więcej, niż tylko dystrybucję produktów i usług. 

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować