Marek Kowalski | 7 września 2016, 00:30

Jak kupować w aplikacji ogłoszeniowej OLX? Wybierasz w telefonie, odbierasz osobiście, bo blisko

Elektroniczny handel ułatwił nam życie. Niestety wiąże się on z kupowaniem kota w worku, bo nie możemy obejrzeć kupowanego przedmiotu przed zawarciem transakcji, a transport towarów trwa czasem dłużej niż powinien. Co zrobić, kiedy potrzebujemy nabyć coś od razu? Albo gdy chcemy przejrzeć ogłoszenia towarów, które znajdują się w naszej okolicy i będziemy mogli obejrzeć je dokładnie przed zakupem? W takich przypadkach doskonale sprawdzi się mobilna aplikacja ogłoszeniowa OLX.pl, przeznaczona do przeglądania bezpłatnych ogłoszeń w coraz popularniejszej platformie ogłoszeniowej o tej samej nazwie.  W naszym poradniku dowiecie się, jak wygodnie kupować w aplikacji OLX.

Handel elektroniczny owszem, zmienił świat, ale też z pewnością wielu użytkowników internetu, którzy mieli okazję być kliencką stroną e-transakcji musiało później zmagać się ze spóźniającym się kurierem, uszkodzoną paczką, jej brakiem, świecącym pustkami portfelem, reklamacjami, towarem niezgodnym z umową itp. Handel elektroniczny jest może i fajny, ale i on - jak każda strona ludzkiej działalności - ma też swoje mroczne zaułki. Jeżeli poszukujemy czegoś, nie musimy nawet precyzować specjalnie co to miałoby być, to warto skorzystać z ogłoszeniowej platformy OLX.pl - z pewnością wielu z was ją zna i większość do korzystania z niej używa komputerów. Tymczasem chcemy zachęcić Was do skorzystania z mobilnej aplikacji klienckiej OLX.pl, program ten nie tylko pozwala zapoznać się z ofertą ogłoszeniową bez udziału komputera, ale też, dzięki takim funkcjom jak lokalizacja, możemy łatwo ograniczyć nasze poszukiwania do ogłoszeń i przedmiotów, które będziemy mogli łatwo zdobyć bez potrzeby opłacania jakiegokolwiek kuriera, czekania nie wiadomo ile na paczkę itp. Często wystarczy po prostu kontakt z ogłoszeniodawcą i... krótki spacer. Wszystko dzięki usługom lokalizacyjnym zintegrowanym z aplikacją OLX.pl przeznaczoną dla mobilnej platformy Apple, czyli systemu iOS.

OLX.pl - mobilna tablica ogłoszeniowa

Polecamy
OLX.pl - ogłoszenia lokalne

OLX.pl to aplikacja ogłoszeniowa ułatwiająca sprzedaż oraz kupno praktycznie wszystkiego. Pozwala nie tylko dodawać i przeglądać ogłoszenia, ale umożliwia kontakt z ogłoszeniodawcą lub potencjalnym kupującym. Nie wymaga też podłączania telefonu do komputera - zdjęcia do swoich ogłoszeń dodasz prosto z telefonu.

Aplikacja OLX.pl to jedno z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsze narzędzie mobilne umożliwiające przeglądanie w dowolnym czasie aktualnych ofert pracy, mieszkań, ciuchów, rzeczy mniej lub bardziej potrzebnych, a także różnorakich usług za pomocą smartfonu czy tabletu Apple. Cechą wyróżniającą tę aplikację na tle wielu innych systemów ogłoszeniowych, czy aplikacji klienckich dużych internetowych sieci handlowych, sklepów, aukcji etc, jest to, że OLX.pl standardowo jest tak skonfigurowany, by prezentować użytkownikowi oferty zlokalizowane blisko niego.

Bezpośrednio po zainstalowaniu aplikacji OLX.pl, program najpierw odczytuje aktualną lokalizację urządzenia mobilnego, na którym został uruchomiony, a następnie wyświetla na ekranie oferty wystawione przez ogłoszeniodawców znajdujących się w tej samej miejscowości. W przypadku większych miast, aplikacja dodatkowo proponuje doprecyzowanie lokalizacji (wybór dzielnicy), a także udostępnia kontrolki pozwalające na wybór dowolnego miejsca, choć to akurat nieco kłóci się z ideą "lokalnych" zakupów online. Znalezione oferty są standardowo sortowane wg czasu ich umieszczenia na platformie OLX.pl. Program nie tylko pozwala wyświetlać oferty z bliskiej nam lokalizacji, za pomocą ustawień aplikacji możemy zmienić zarówno miejscowość, dla której mają być wyświetlane oferty, jak też odległość od wybranego przez nas punktu (w km). Dzięki temu nie jesteśmy skazani wyłącznie na przeglądanie ofert z miejsca, w którym znajdujemy się w danej chwili, ale możemy również sprawdzić, co oferenci wystawili na oddanie lub sprzedaż w miejscu, w którym będziemy np. jutro - w ten sposób możemy zawczasu zarezerwować sobie osobisty odbiór wybranej rzeczy czy konsumpcję interesującej nas usługi.

Standardowo aplikacja OLX.pl prezentuje oferty ze wszystkich możliwych kategorii ogłoszeniowych, jakie są zdefiniowane na platformie OLX.pl. Takie rozwiązanie jest może i dobre, gdy sami nie wiem czego chcemy i po prostu zamierzamy zobaczyć co też w naszej okolicy ciekawego wystawiono, ale w przypadku większych miejscowości baza ogłoszeń może być po prostu zbyt duża. Przykładowo podczas naszych testów tej aplikacji w samej tylko Warszawie było aktualnych blisko 700 tysięcy ogłoszeń - oczywiste jest, że przejrzenie tak gigantycznej bazy obiektów przerastałoby nasze możliwości. Aplikacja przychodzi w sukurs użytkownikom oferując wbudowany mechanizm sortowania (standardowo oferty są sortowane od najnowszych, ale można wybrać również kryterium cenowe: najtańsze, najdroższe) oraz filtrowania wg różnych kategorii. Kategorii dostępnych aplikacji i na platformie OLX.pl jest sporo, ale dzięki temu użytkownik może łatwiej sprecyzować jakie oferty go interesują, a tym samym zwiększyć swoje szanse na to, że faktycznie zobaczy wszystkie, a nie jedynie ich ułamek.

Gdy już przefiltrujemy oferowane w danym czasie rzeczy i usługi względem wybranego miejsca, aktualności, kategorii tematycznej i dotrzemy do interesującej nas usługi, warto zaznaczyć, że aplikacja OLX.pl nie tylko prezentuje wstawione przez danego ogłoszeniodawcę zdjęcia i treść samego ogłoszenia, ale zawiera również dodatkowe funkcje umożliwiające skontaktowanie się z wybranym ogłoszeniodawcą: możliwość negocjacji ceny czy warunków realizacji usługi, czat, akceptację oferty, czy połączenie telefoniczne. Oprócz tego oferty zawierają również dodatkowe informacje, takie, jak właśnie lokalizacja. Ktoś może zapytać - jaki to ma sens, skoro i tak wiadomo z jakiej lokalizacji ogłoszenia w danej chwili przeglądamy. Już wyjaśniamy.

Dotknięcie wyświetlonej w konkretnej ofercie informacji o lokalizacji ogłoszeniodawcy powoduje wyświetlenie w aplikacji OLX.pl interfejsu nawigacyjnego. Oczywiście ze względu na ochronę danych osobowych ogłoszeniodawcy nie zawsze ujawniają publicznie dokładny adres (choć z oczywistych względów jest to normalna praktyka w przypadku ogłoszeń publikowanych przez sklepy i firmy), ale obszar, w którym użytkownik zainteresowany daną ofertą może odebrać interesujący go towar czy zrealizować usługę jest wyraźnie zaznaczony. Jakby tego było mało aplikacja umożliwia wyświetlenie panelu nawigacyjnego. W ten sposób staniemy się właścicielami danej rzeczy czy konsumentami usługi znacznie szybciej niż w przypadku zamówienia analogicznego przemiotu/usługi w sklepie z drugiego końca Polski - żadnego oczekiwania na kuriera. Oczywiście istnieje pewne ryzyko że ogłoszeniodawca poda fałszywe namiary, a my przekonamy się, że w miejscu, w którym mieliśmy odebrać np. "nowy, świetny laptop" nikt nic nie wie, ale wtedy przynajmniej można od razu - oczywiście za pomocą mobilnej aplikacji OLX.pl zgłosić nieuczciwego oferenta.

Podsumowanie

Kaprysy mają to do siebie, że chcemy je zaspokoić jak najszybciej. Dzięki aplikacji mobilnej do obsługi internetowej platformy ogłoszeniowej OLX.pl, możecie nie tylko znaleźć pożądany przedmiot, ale też namierzyć go blisko własnej lokalizacji. Funkcje wbudowanej nawigacji prowadzącej wprost do konkretnego ogłoszeniodawcy to również dodatkowa zaleta przyśpieszająca wymianę towarowo-usługowo-pieniężną. I nawet nie trzeba włączać komputera.

Polecamy
OLX.pl - ogłoszenia lokalne

OLX.pl to aplikacja ogłoszeniowa ułatwiająca sprzedaż oraz kupno praktycznie wszystkiego. Pozwala nie tylko dodawać i przeglądać ogłoszenia, ale umożliwia kontakt z ogłoszeniodawcą lub potencjalnym kupującym. Nie wymaga też podłączania telefonu do komputera - zdjęcia do swoich ogłoszeń dodasz prosto z telefonu.

Aplikacja OLX.pl dostępna jest też dla urządzeń mobilnych z Androidem, znajdziecie ją w Sklepie Google.

Komentarze
pilse
30 maja 2019, 17:36
Wiele osób robi zakupy w sieci. Są wygodne i do tego często dużo tańsze. Oto przykład: https://www.pro-sprzet.pl/
0
Zaloguj się, by móc komentować