Sylwia Zimowska | 11 października 2017, 21:50

Z PeoPay szybciej wykonasz przelewy i płatności internetowe

Klienci banku Pekao S.A mogą już pobrać najnowszą aplikację do zarządzania bankowością mobilną oraz do wykonywania przelewów internetowych i płatności wielowalutowych. Największą zaletą oprogramowania jest możliwość wykorzystania odcisku palca do logowania i autoryzacji, co powinno znacznie przyspieszyć wymienione wyżej operacje.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Nowy PeoPay zastąpi funkcjonujące do tej pory dwie aplikacje: Pekao24 do logowania się do konta bankowego i poprzednią wersję aplikacji PeoPay, która służyła przede wszystkim do płacenia. Oprogramowanie pozwoli wykonywać przelewy z telefonu, przeglądać historię konta, analizować wydatki, a także płacić smartfonem za zakupy w tradycyjnych sklepach w kraju i za granicą. Najważniejszą cechą PeoPay jest jednak wykorzystanie biometrii, czyli odcisku palca, jako jednej z metod logowania i autoryzacji. Dzięki temu przy wykonywaniu płatności internetowych i tradycyjnych do 200 zł nie trzeba będzie wpisywać PIN-u, kodu czy maskowanego hasła - wystarczy potwierdzić operację przykładając palec do skanera linii papilarnych w smartfonie. To szybszy i wygodniejszy sposób niż powszechnie używane metody.

2PeoPay to jedna z pierwszych aplikacji bankowych wykorzystujących biometrię do logowania i autoryzacji.
 

W nowej aplikacji mobilnej PeoPay funkcje płatnicze (znane już z poprzedniej wersji aplikacji płatności mobilnych) zostały wzbogacone o wielowalutowość. Tak jak do tej pory, użytkownik zapłaci smartfonem z aplikacją w sklepach tradycyjnych (wyposażonych w terminale zbliżeniowe) i internetowych w kraju i za granicą. Jeśli będzie robił zakupy w Polsce, to zapłaci z rachunku w złotych, natomiast płacąc w niemieckim czy amerykańskim sklepie, zapłaci bezpośrednio z rachunku prowadzonego w euro bądź w dolarach - bez żadnych dodatkowych opłat i prowizji za przewalutowanie. Aplikacja PeoPay, podobnie jak karta wielowalutowa, automatycznie przełącza się pomiędzy rachunkami w PLN i czterech najpopularniejszych walutach EUR, USD, GBP, CHF. Klient może zasilać rachunki walutowe na bieżąco, korzystając z opcji wymiany walut po preferencyjnym kursie, dostępnej w aplikacji. W aplikacji znajdziemy także wyszukiwarkę transakcji oraz możliwość wykonania przelewu na podstawie zdjęcia papierowego wydruku rachunku lub faktury bez konieczności przepisywania numeru konta bankowego.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować