Krzysztof Pojawa | 7 marca 2018, 01:53

Wpłatomat bez karty? Tak! Wpłaty gotówki z BLIKiem dostępne w Banku Millennium

Do niedawna skorzystanie z wpłatomatu bez karty płatniczej nie było możliwe. Od niedawna zaczyna się to zmieniać. Bank Millennium, jako jeden z pierwszych w Polsce, umożliwił swoim klientom wpłacanie gotówki we wpłatomatach przy uzyciu BLIKa.

BLIK, czyli polski system płatności mobilnych, a także zdobywca drugiego miejsca w kategorii Aplikacje i usługi mobilne w plebiscycie Tech Awards 2017 staje się coraz popularniejszy wśród użytkowników, wprowadza kolejne funkcjonalności. Jedną z najnowszych, które powoli są wdrażane przez banki, jest możliwość wpłat gotówki na własne konto we wpłatomatach bez użycia karty płatniczej. Dziś o wprowadzeniu takiej usługi poinformował Bank Millennium.

Ten artykuł pochodzi z aplikacji MobiRadar, którą obszernie przedstawiliśmy w jednej z naszych wcześniejszych publikacji. Zainstaluj MobiRadar już dziś i używaj tylko najlepszych aplikacji na Androida.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Dokonanie wpłaty przy użyciu BLIKa jest w Millennium tak samo proste, jak znana już długo i popularna funkcja wypłacania pieniędzy z bankomatów bez korzystania z karty. Wystarczy we wpłatomacie banku wybrać opcję Wpłata BLIK, przepisać sześciocyfrowy kod z aplikacji mobilnej i potwierdzić w niej wpłatę. Dalsza część procedury jest już standardowa, taka sama jak przy dokonywaniu wpłat z użyciem karty. Należy więc włożyć banknoty do wpłatomatu i zatwierdzić wpłacaną kwotę.

Wpłacone pieniądze pojawiają się na rachunku natychmiast po zakończeniu operacji, a potwierdzenie wpłaty może zostać wydane w sposób tradycyjny, na wydruku z urządzenia, lub w formie powiadomienia w aplikacji.

BLIK w znaczący sposób wpływa na rozwój nowoczesnych form płatności w Polsce. Jednak wciąż nie wszystkie banki zdecydowały się skorzystać z jego możliwości. Bank Millennium jest jednym z pierwszych, które wprowadziły usługę wpłat we wpłatomatach bez karty. 

BLIK już na dobre wpisał się w polskie zwyczaje zakupowe. W 2017 roku zrealizowano nim 33 miliony transakcji, a liczba jego użytkowników wzrosła w stosunku do roku 2016 prawie dwukrotnie. Klienci doceniają wygodę, bezpieczeństwo i brak potrzeby posiadania gotówki, karty płatniczej, a nawet jej danych. Dotychczas przy pomocy kody BLIK klienci mogli płacić stacjonarnie i online za usługi i produkty, wykonywać przelewy na numer telefonu oraz wypłacać pieniądze z bankomatu. Teraz mogą również w prosty i bezpieczny sposób wpłacić gotówkę we wpłatomacie, bez użycia karty.

‑ Ricardo Campos, dyr. departamentu bankowości elektronicznej w Banku Millennium 

Drugim z banków, w którym znajdziecie tę możliwość jest ING Bank Śląski. Czas więc najwyższy, żeby pozostałe banki również rozpoczęły jej wdrażanie, a te, które w ogóle jeszcze nie pozwalają swoim użytkownikom na korzystanie z dobrodziejstw BLIKa, żeby przypomniały sobie, że powoli kończy się druga dekada XXI wieku i w końcu również wdrożyły go do swoich aplikacji.

Jednak rozwój płatności elektronicznych i mobilnych nie spowodował na razie, że zupełnie zrezygnowaliśmy z gotówki czy kart płatniczych i kredytowych. Wciąż więc przydaje się dobry portfel - wygodny, ładny i elegancki. 

Podobał Ci się ten artykuł? Chcesz czytać jeszcze więcej podobnych treści? Rób to wygodniej - zainstaluj MobiRadar już dziś i czytaj o mobile na mobile!

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Komentarze
Annoyer
9 listopada 2019, 02:32
super, wygodna sprawa
0
Zaloguj się, by móc komentować