Tomasz Kurzak | 19 lipca 2016, 11:08

Windows 10 Insisider Preview build 14393 - Anniversary Update na ostatniej prostej

Microsoft udostępnił kolejną rozwojową kompilację Windows 10 Insider Preview build 14393. Jak zawsze przeznaczona ona jest dla uczestników programu Windows Insider i w związku z mającą odbyć się już za dwa tygodnie premiera dużej aktualizacji Anniversary Update, nie oferuje nowych funkcji - naprawia jedynie ostatnie występujące błędy.

O tym, że duża aktualizacja dla Windows 10, czyli Anniversary Update, zadebiutuje już 2. sierpnia pisaliśmy na naszym portalu. Prace nad ukończeniem uaktualnienia trwają w Redmond w najlepsze, o czym świadczą często udostępniane kompilacje testowe najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. Niestety próżno szukać w nich nowych funkcji, bo programiści skupiają się na usuwaniu ostatnich występujących w Anniversary Update błędów.

Windows 10 Insider Preview build 14393

Tak też jest w przypadku udostępnionej właśnie kompilacji Windows 10 Insider Preview build 14393. Wersja przeznaczona dla komputerów osobistych rozprawia się tylko z dwoma problemami. Usprawnia działanie menu Start, Cortany oraz Centrum akcji i pozwala na wykrywanie iPodów jako pamięci masowych.

Anniversary Update - usprawnione menu Start

W przypadku wariantu dla urządzeń mobilnych poprawki są cztery, a wśród naprawionych błędów znajdziemy efektywniejsze wykorzystanie akumulatora przez smartfony Lumia 535, 640, 735, 830, 930 oraz Icon. Programistom udało się także uporać z problemami związanymi z aplikacją Voice Recorder oraz kilkoma błędami występującymi na urządzeniach obsługujących dwie karty SIM, między innymi dużym użyciem baterii przez synchronizującą wiadomości głosowe funkcję Visual Voicemail. 

Windows 10 Insider Preview build 143939 mogą pobierać już wszyscy uczestnicy programu Windows Insider korzystający z szybkiego kręgu aktualizacji.

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować