Tomasz Kurzak | 29 czerwca 2016, 10:51

Windows 10 Insider Preview build 14376 dzi¶, Anniversary Update 2. sierpnia

Za po¶rednictwem oficjalnego blogu Microsoft poinformował o udostępnieniu kolejnej kompilacji testowej Windows 10 Insider Preview build 14376. Najprawdopodobniej w wyniku błędu poznali¶my także datę debiutu dużej aktualizacji dla najnowszego systemu operacyjnego rodem z Redmond. Anniversary Update ma zostać wydany 2. sierpnia.

Dziennikarze portalu Windows Central wypatrzyli na jednej ze stron Microsoftu informację o tym, że uaktualnienie Anniversary Update będzie dostępne już od 2. sierpnia. Publikacja została udostępniona najprawdopodobniej przez przypadek, bo zawierała jedynie nagłówek bez żadnych dodatkowych informacji i bardzo szybko zniknęła z internetu. Microsoft do dzi¶ nie podał dokładnej daty udostępnienia aktualizacji Anniversary Update. Oficjalnie wiemy, że uaktualnienie zadebiutuje tego lata, a jego nazwa wskazuje, że będzie to przełom lipca i sierpnia, dlatego wydaje się, że przypadkowo ujawniony termin jest bardzo prawdopodobny.

Tym czasem uczestnicy programu Windows Insider korzystaj±cy z szybkiego kręgu aktualizacji mog± pobierać i instalować kolejn± kompilację testow± Windows 10 Insider Preview build 14376. Jak zapowiadano wcze¶niej, próżno szukać w niej nowych funkcji i rozwi±zań, bo na kilka tygodni przed wydaniem Anniversary Update Microsoft skupia się na usuwaniu błędów i problemów obecnych w udostępnianych wersjach testowych.

W¶ród wielu mniejszych poprawek znalazła się jedna, z której uciesz± się polscy użytkownicy testowych wersji najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. W Windows 10 Insider Preview build 14376 naprawiono bł±d powoduj±cy duplikowanie polskich znaków w uniwersalnych aplikacjach. Problem był najbardziej uci±żliwy w przypadku programu Poczta, bo poprawianie wszystkich błędów zabierało sporo czasu.

Windows 10 Insider Preview build 14376 mog± już pobierać i instalować wszyscy uczestnicy programu Windows Insider korzystaj±cy z szybkiego kręgu aktualizacji.

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować