Tomasz Kurzak | 6 maja 2016, 18:53

Windows 10 - 29 lipca koniec powiadomień o możliwości darmowej aktualizacji starszych wersji systemów operacyjnych

Już za niecałe 3 miesiące zakończy się program w ramach, którego Microsoft oferował użytkownikom możliwość darmowej aktualizacji starszych systemów operacyjnych do Windows 10. Także 29 lipca z komputerów powinna zniknąć aplikacja zachęcająca do aktualizacji Windows 7 i Windows 8.1 do najnowszej wersji Okienek.

Osoby, które nie planują skorzystania z możliwości darmowej aktualizacji do Windows 10 z pewnością ucieszy wiadomość, że już 29 lipca z ich komputerów zniknie aplikacji Get Windows 10 (GWX). Zachęcający do uaktualnienia program przestanie pełnić swoją funkcję, bo tego samego dnia możliwość darmowej przesiadki na Windows 10 nie będzie już możliwa. Według Microsoftu aplikacja GWX zostanie usunięta z komputerów jedną z udostępnianych w usłudze Windows Update aktualizacji, a osoby, które po 29 lipca będą chciały zaktualizować do Windows 10 starsze wersje systemów operacyjnych zapłacą za taką przyjemność 119 dolarów (w przypadku wersji Home).

Z danych, jakie podaje Microsoft wynika, że z Windows 10 korzysta już ponad 300 milionów urządzeń. Tak dobry wynik jest po części zasługa bardzo agresywnej polityki firmy z Redmond, która momentami wydawała się wciskać użytkownikom na siłę nadal budzący mieszane uczucia system operacyjny. Jednym z mechanizmów zachęcających do skorzystania z darmowej aktualizacji była aplikacja Get Windows 10 (GWX). Pojawiła się ona na komputerach użytkowników Windows 7 i 8.1 jeszcze przed premierą najnowszego systemu operacyjnego i miała pomagać w dokonaniu darmowej aktualizacji. Niestety z czasem jej obecność na komputerach stała się bardziej dokuczliwa, co nie spodobało się sporej ilości użytkownikom.

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować