Tomasz Kurzak | 14 lipca 2016, 09:00

Tylko Edge wyświetla filmy z Netflixa w jakości 1080p

W dobie bardzo szybkich łącz internetowych oraz sprzętu zdolnego do wyświetlania materiałów wideo w bardzo wysokiej jakości 4K, spora część abonentów Netflixa ogląda filmy i seriale dużo niższej jakości - 720p. Microsoft zdecydował się na upublicznienie dokumentu popularnej usługi strumieniowania wideo, z którego wynika, że na systemach operacyjnych Windows jedynie przeglądarki Edge i Internet Explorer są w stanie zaoferować użytkownikom jakość FullHD (1080p).

Sprawdziliśmy to w naszej redakcji i tak jest faktycznie. Te same filmy oraz seriale odtwarzane w takich przeglądarkach jak Chrome, Opera, czy Firefox wyświetlają obraz w rozdzielczości 1280x720 (720p). Jedynie aplikacje autorstwa Microsoftu są w stanie zaoferować wyższą jakość. Sprawdzić możecie to na własnych komputerach. Wystarczy, że w czasie oglądania filmu użyjecie skrótu klawiszowego CTRL+Alt+Shift+D. Po jego naciśnięciu na ekranie wyświetlą się dokładne parametry strumieniowego wideo.

Jakość strumieniowanego wideo z Netflix w Edge

Osoby korzystające z komputerów Apple z zainstalowanym systemem operacyjnym OS X 10.10.3 (i nowszymi) także mogą cieszyć się filmami i serialami w jakości FullHD, ale tylko w przypadku odtwarzania ich za pomocą przeglądarki Safari.

Jakość wideo usługi Netflix w rożnych przeglądarkach internetowych

Mimo buńczucznych zapowiedzi, Microsoftowi nie udało się jak dotąd sprawić, że Edge zagrozi pozycji konkurencji. Ale z każda kolejną wersją poglądową Windows 10 przeglądarka z Redmond staje się coraz atrakcyjniejsza. Działa szybko, dodano do niej obsługę rozszerzeń (choć obecnie jest ich niewiele), a ostatnio Microsoft chwalił się, że jest ona także przyjazna dla baterii urządzeń przenośnych. Możliwość strumieniowania wideo w wyższej niż konkurencja jakości jest kolejnym atutem Edge.

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować