Sylwia Zimowska | 25 września 2017, 23:13

Twitter Lite - odchudzona wersja aplkacji

Twitter Lite to odchudzona wersja popularnego serwisu społecznościowego, która pozwoli zaoszczędzić dane internetowe i skorzystać z aplikacji także w miejscach z gorszym zasięgiem sieci. Oprogramowanie udostępniono już na Filipinach, a wkrótce powinna ruszyć także jego globalna wersja.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Wersja Lite pod względem funkcjonalności nie różni się od tradycyjnego Twittera - pozwala wstawiać i przeglądać tweety, przesyłać multimedia, wysyłać wiadomości bezpośrednie i otrzymywać powiadomienia. Jego interfejs oraz sposób pobierania danych z sieci został jednak tak przeprojektowany, by użytkownicy starszych urządzeń, a także osoby przebywające w miejscach nie pokrytych szybkim zasięgiem 3G/LTE mogły wygodnie korzystać z aplikacji. Twitter Lite zajmuje w pamięci telefonu jedynie 1MB, a dzięki minimalistycznemu designowi potrafi załadować się aż o 30% szybciej. W ustawieniach aplikacji znajdziemy ponadto tryb oszczędzania danych, który jest w stanie zredukować pobór megabajtów o 70%. Wybranie tej opcji spowoduje, że wszystkie zdjęcia i filmy będą prezentowane na osi czasu w gorszej jakości, a dopiero kliknięcie w dany plik spowoduje wczytanie go w wysokiej rozdzielczości.

2Tryb oszczędzania danych pozwoli pobierać aplikacji tylko interesujące nas multimedia
 

Na razie Twitter Lite dostępny jest jedynie na Filipinach, ale wkrótce powinien być udostępniony również w innych krajach. Najbardziej niecierpliwi użytkownicy mogą pobrać plik APK z sieci, ale nie polecamy tego rozwiązania. Instalowanie aplikacji z zewnętrznych źródeł może narażać smartfon na infekcje wirusów i inne nieprzyjemności. Na swoim blogu Patrick Traughber, Product Manager Twittera, wyjaśnił, że przyczyną, dla której powstała lżejsza wersja aplikacji są wyniki badania GSMA. Według nich mimo tego, że adopcja smartfonów na świecie jest całkiem wysoka (3,8 miliardów urządzeń na koniec 2016 roku) to aż 45$ połączeń mobilnych jest realizowanych wciąż przez bardzo wolne sieci 2G. Twitter Lite może być pierwszą okazją do skorzystania z usług portalu przez mieszkańców krajów rozwijających się.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować