Sylwia Zimowska | 30 listopada 2017, 17:23

Te Samsungi dostaną Androida 8.0 Oreo

Choć jeszcze żaden ze smartfonów koreańskiego producenta nie otrzymał aktualizacji do najnowszej wersji systemu operacyjnego to w sieci wylądowała nieoficjalna lista, zgodnie z którą ten stan rzeczy ma się odmienić. Co najciekawsze, Androida Oreo mają otrzymać nie tylko wydane w tym roku urządzenia, ale także znacznie starsze modele.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Minęły już przeszło trzy miesiące od czasu kiedy Google oficjalnie zapowiedział Androida 8.0. W tym czasie wielu producentów smartfonów ujawniło już, które z ich urządzeń otrzymają pożądaną aktualizację. Samsung niestety nie ma w zwyczaju wyjawiać takich rzeczy, ale z pomocą przychodzą informatorzy, tacy jak użytkownik sieci Weibo o nicku Ice Universe, który rzekomo wszedł w posiadanie listy urządzeń Samsunga. W przeszłości ten internauta dostarczał wiarygodnych informacji, ale takie przecieki zawsze lepiej brać z lekką dozą niepewności. Poniżej przedstawiamy 36 urządzeń, które według źródła mają otrzymać aktualizację.

1Nieoficjalna lista urządzeń, które otrzymają Androida 8.0.
 

Największym zaskoczeniem jest obecność na liście Samsungów Galaxy S6 i S6 Edge oraz Galaxy Note 5 -  ponad dwuletnich już urządzeń. Przeciek zdradza także niezapowiedziane jeszcze oficjalnie smartfony z serii A, która mają zadebiutować w 2018 roku z Androidem Nougat na pokładzie. Jeśli te informacje okażą się zgodne z prawdą, koreański producent na pewno zostanie doceniony za lojalność wobec starszych klientów. Niestety źródło nie wspomina, kiedy rzekoma aktualizacja nadejdzie, ale gdy tak się stanie na pewno Was o tym poinformujemy. O brak aktualizacji na pewno nie muszą się obawiać posiadacze najnowszych flagowców Samsunga m.in. Galaxy S8 (sprawdź aktualne ceny) i S8+ (sprawdź najtańsze oferty w polskich sklepach).

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować