Sylwia Zimowska | 26 września 2017, 17:37

Snapchat z filtrami zmieniającymi kolor nieba

Snapchat obchodzi właśnie szóste urodziny i z tej okazji przygotował dla swoich użytkowników kolejną aktualizację. Łatka wprowadza do aplikacji nowy zestaw filtrów. Tym razem pozwolą one zmienić wygląd nieba, by na zdjęciach zawsze było ono pogodne, tęczowe lub gwiaździste.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Snapchat, jak mało która aplikacja sprawił, że rozszerzona rzeczywistość stała się naprawdę popularna. Do dyspozycji użytkowników oddane zostały właśnie nowe filtry - tym razem nie dedykowane twarzom, ale drugiemu planowi, a konkretniej ujmując niebu. Nie zawsze da się zrobić zdjęcie w trakcie zachodu słońca, a już widoku gwiazd nie sposób oddać zwykłym aparatem w smartfonie. Dlatego snapchatowa nowość może okazać się całkiem praktycznym dodatkiem. By skorzystać z nowych filtrów należy wykonać zdjęcie, a następnie przesunąć palcem w lewo. Jeśli na fotografii znajdzie się wystarczająca ilość nieba, algorytm powinien poprawnie zidentyfikować tę część tła i pokryć ją wybranym przez użytkownika filtrem. Do wyboru są m.in. gwieździste niebo, burzowe chmury, zachód słońca i tęcza.

1Ze zwykłego zdjęcia (po lewej) można teraz stworzyć miniaturowe dzieła sztuki

 

Nie przejmujcie się jeśli jeszcze nie macie nowych filtrów w bibliotece. Aktualizacja jest stopniowo udostępniana kolejnym użytkownikom, więc należy się po prostu uzbroić w cierpliwość. W ciągu ostatniego roku Snapchat mocno rozbudował swoją funkcjonalność - dorzucono animowane Bitmoji, zwiększono jakość rozpoznawania obiektów i twarzy, wprowadzono system linków oraz możliwość wycinania postaci z tła.  Z ostatnich danych z początku 2017 roku wynika, że Snapchat ma już ponad 166 milionów użytkowników. Każdego dnia wysyłają oni ponad 3 miliardy snapów, co przekłada się średnio na 18 snapów dziennie na jednego użytkownika. 

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować