Maciej Gajewski | 29 września 2017, 13:25

Kontrola rodzicielska oficjalnie na Androidzie. My obejdziemy się smakiem

Na Androida do tej pory nie brakowało rozwiązań do kontroli rodzicielskiej. Problem tylko w tym, że musieliśmy polegać na rozwiązaniach firm trzecich. Dziś miało się to zmienić. A skończyło się na rozczarowaniu.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Narzędzia do kontroli rodzicielskiej są w dzisiejszych czasach kluczowym oprogramowaniem dla rodziców. Elektroniczne urządzenia łączące się z internetem są niemałym zagrożeniem dla młodocianych, dla których nie wszystkie treści są odpowiednie i którzy są bardzo podatni na uzależnienia od elektroniki. Jak zawsze, przypominamy, że kluczowym jest tu nadzór osobisty, wspólne spędzanie czasu z dzieckiem i edukacja. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie to robić. Dlatego też każdy nowoczesny system operacyjny wyposażony jest w mechanizmy ułatwiające nadzór poczynań naszego dziecka przez rodzica. No prawie każdy. Dziś ten najpopularniejszy na świecie w końcu otrzymał porządne rozwiązanie tego typu. Ma ono formę aplikacji Family Link, którą samodzielnie musimy pobrać i zainstalować. Jest jednak jeden problem. A właściwie, to dwa.

Google Family Link
Google Family Link

 

Telefon dziecka musi pracować pod kontrolą Androida Nougat lub nowszego i być jednym z następujących urządzeń: Alcatel Dawn, Alcatel Fierce 4, Alcatel Pixi Unite, LG K3, LG Stylo 2 Plus, LG X Power, Samsung Galaxy Luna, Samsung Galaxy Tab A, Sony Xperia X. Mając w pamięci fakt, że dzieciom często oddajemy nasze stare telefony może to być dla niektórych przykrą niespodzianką. Niestety, Polska ma jeszcze jeden problem. Family Link na razie nie jest dostępny w naszym kraju. I właściwie, to nie wiadomo dlaczego Google nie udostępnił tej tak potrzebnej usługi globalnie. Będziemy na pewno pilnować rozwoju wydarzeń, bo Family Link jest z pewnością aplikacją Androidowi potrzebną.

Google Family LinkKontrola rodzicielska na Androidzie nie dla użytkowników z Polski
 

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować