Sylwia Zimowska | 29 września 2017, 17:37

Firefox 57 Beta z odświeżonym interfejsem użytkownika

Najnowsza edycja przeglądarki internetowej firmy Mozilla pojawiła się w mobilnej odsłonie w sklepie Google Play. Choć jest to jeszcze nieukończona wersja (beta), to działa ona na tyle stabilnie, że warto pobrać ją już teraz, by cieszyć się m.in. odświeżonym interfejsem.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Kilka dni temu Mozilla zapowiedziała zbliżającą się aktualizację desktopowej wersji swojej przeglądarki. Firefox 57 zadebiutuje na wszystkich platformach 14 listopada, ale już teraz możemy korzystać z wersji beta. Najbardziej zauważalną zmianą jest nowoczesny interfejs użytkownika zwany Photon UI. Dzięki niemu przeglądarka zyskała minimalistyczny i bardziej przejrzysty wygląd. Photon UI zmienił formę zakładek startowych - z kształtu dużych prostokątów wyewoluowały do kształtu niewielkich kwadratów. Dzięki temu dół ekranu zyskał miejsce na linki rekomendowane przez serwis Pocket.

2Nowy wygląd strony domowej (po lewej) i tryb prywatny (po prawej)
 

Następną nowością jest automatyczne przełączenie klawiatury w tryb incognito podczas korzystania z prywatnego trybu przeglądania stron. Innymi słowy - anonimowe przeglądanie sieci stało się jeszcze bardziej bezpieczne. Według zapewnień producenta całość działa także szybciej od poprzedniej wersji. Wersja 57 nie zawiera jeszcze co prawda usprawnień, które przyniesie Project Quantum (m.in. dwukrotnie wyższa szybkość w stosunku do wersji Firefox 52 i 30% mniejsze zużycie pamięci RAM niż Google Chrome), ale te mają zostać dodane przy kolejnej aktualizacji.

Teraz z nowym wyglądem
Firefox na Androida (Beta)

Testowa wersja popularnej przeglądarki internetowej. Jeśli jesteście ciekawi jakie funkcje będą dodawane do stabilnego warianty aplikacji, to w wersji Beta możecie je wszystkie przetestować.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować