Tomasz Kurzak | 10 listopada 2017, 14:19

Files Go od Google - nowe narzędzie do zarządzania pamięcią w smartfonie

Files Go, to nowa aplikacja od Google. Kilka dni temu po raz pierwszy pokazała się w sklepie Play, ale bardzo szybko z niego zniknęła. Teraz powróciła, ale w formie testowej (Open Beta) i każdy może z niej skorzystać. Files Go pozwala w łatwy i szybki sposób wyczyścić pamięć smartfona z niepotrzebnych plików oraz przesyłać bezprzewodowo dane pomiędzy telefonami.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

Tech Awards 2017

Gdyby aplikacja Files Go pojawiła się w sklepie Google Play w zeszłym tygodniu, to z pewnością zasłużyłaby na nominację w naszym plebiscycie Tech Awards 2017. Tych kilka dni spóźnienia sprawia pewnie, że gdzieś w Mountain View ktoś wyrywa sobie własnie włosy z głowy. Już pierwsze uruchomienie Files Go pozwoliło nam twierdzić, że jest to bardzo przydatna aplikacja, z której korzystać będzie najprawdopodobniej bardzo duża liczba użytkowników Androida. Files Go to aplikacja nie tylko dla tych, którzy lubią mieć porządek w pamięci smartfona. To także bardzo przydatne narzędzie, dla tych, którzy cierpią na chroniczny brak miejsca na urządzeniach mobilnych. W ich przypadku naturalną rzeczą wydaje się dokupienie pojemnej karty pamięci (sprawdź najpopularniejsze karty w polskich sklepach), jednak skasowanie nieużywanych aplikacji oraz niepotrzebnych plików może czasem dać zadziwiające rezultaty.

Files Go, czyli nietypowy menadżer plików

 

Files Go

 

Files Go to nietypowy menadżer plików, którego głównym zadaniem jest gromadzenie informacji o niepotrzebnych plikach i programach. Na pierwszym ekranie aplikacji, zaraz po uruchomieniu programu znajdziemy informacje o prawdopodobnie zbędnych plikach pobranych z internetu i zapisanych w folderze Download oraz możliwości oczyszczenie pamięci podręcznej z niepotrzebnych danych. Program skanuje także pamięć smartfona w poszukiwaniu zdublowanych plików, a po nadaniu mu dodatkowych uprawnień zaproponuje również usunięcie aplikacji, z których nie korzystaliśmy w ciągu ostatnich 4 tygodni. Niestety ta ostatnia funkcja nie działa jeszcze jak powinna, bo w naszym przypadku wskazała programy, które uruchamialiśmy tego samego dnia. Jesteśmy w stanie przymknąć na to oko, bo aplikacja FIles Go dostępna jest w sklepie Google Play w wersji testowej (Open Beta), więc nie wszystko może działać poprawnie. Jednak kiedy zacznie, to korzystanie z tego programu i regularnie usuwanie nieużywanych programów może przełożyć się także na dłuższy czas pracy smartfona na pojedynczym ładowaniu.

Files Go

 

Druga zakładka aplikacji pozwala przeglądać pliki podzielone na kilka kategorii: pobrane, odebrane, obrazy, filmy, dźwięk i dokumenty. Niestety jedyna operacja jaką możemy na nich wykonać, to przeniesienie do kosza, więc Files Go nie sprawdza się najlepiej w roli klasycznego menadżera plików. Jeśli szukacie aplikacji, które w takich zdaniach spiszą się dużo lepiej, to sprawdźcie nasze propozycje najlepszych menadżerów plików na Androida (zestawienie przeczytacie w aplikacji MobiRadar). Najciekawszą funkcją oferowaną przez nową aplikację od Google jest możliwość bezprzewodowego przesyłania plików pomiędzy smartfonami. Wystarczy dotknąć przycisku Wyślij, poczekać aż na drugim urządzeniu odbiorca kliknie Odbierz i już można przekazywać dane. Wszystko dzieje się automatycznie. Aplikacja sama włącza Bluetooth i ustanawia połączenie między telefonami.

Nietypowy menadżer plików
Files Go

Nietypowy menadżer plików, który pozwala szybko i wygodnie usunąć nieużywane programy oraz niepotrzebne pliki z pamięci smartfona. Dodatkową zaletą aplikacji jest możliwość prostego i wygodnego przesyłania plików pomiędzy telefonami.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować