Justyna Smoleńska | 27 września 2017, 12:21

Emogi for Gboard, czyli tysiące naklejek w wirtualnej klawiaturze

Gboard to świetna klawiatura, z której możemy korzystać zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i z iOS. Co ciekawe, początkowo można było ją zainstalować wyłącznie na drugim z wymienionych systemów, natomiast zielony robot otrzymał ją później.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Gboard zapewnia wszystko to, za co lubimy rozwiązania Google – szybkie pisanie gestami, pisanie głosowe oraz wbudowaną wyszukiwarkę, za pomocą której bez problemu możemy znaleźć i udostępnić zdjęcia, filmy, linki czy inne treści. Klawiatura umożliwia szybkie wyszukanie emotikonów i GIF-ów oraz pisanie w wielu językach jednocześnie – przy czym zapewnia autokorektę i podpowiedzi we wszystkich, które są włączone. Teraz do szerokiego wachlarza jej funkcji dołączyła obsługa tysiąca animowanych naklejek. Wszystko dzięki aplikacji Emogi for Gboard, którą znajdziemy w Sklepie Google Play. Jak wynika ze statystyk, podczas czatu animowane naklejki są używane niemal cztery razy częściej niż ich statyczne odpowiedniki. Co ciekawe, nie tylko ukazują emocje, lecz także, dzięki codziennej aktualizacji, nawiązują do świąt, bieżących wydarzeń i trendów.

Emogi for Gboard

 

Po pobraniu Emogi for Gboard wystarczy otworzyć klawiaturę Gboard, dotknąć ikonki z uśmiechniętą buźką, a następnie wybrać kartę z naklejkami. Od teraz możemy przeglądać najpopularniejsze naklejki lub wyszukać te, które najlepiej oddadzą nasze emocje. Decyzja Google o włączeniu naklejek do Gboard jest jednym z czynników sprawiających, że klawiatura ta staje się jednym z najbardziej inteligentnych i ekspresywnych narzędzi komunikacji w dzisiejszych czasach. Jak twierdzi prezes i założyciel Emogi, Travis Montaque: Zawartość Emogi wzbogaca rozmowy, pomagając użytkownikom Gboard lepiej wyrazić siebie wtedy, gdy tekst nie wystarczy.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować