Paweł Krzyżanowski | 29 września 2017, 11:47

Android 8.0 Oreo - lista urządzeń, które otrzymają aktualizację

Co prawda Android 8.0 Oreo zadebiutował dość niedawno, ale już teraz warto sprawdzić, czy sprzęt który nosimy w kieszeni lub torebce dostanie aktualizację do najnowszej wersji. Jak przez ostatnich kilka lat, także i tym razem producenci zdecydowali się na wydanie uaktualnienia tylko dla wybranych urządzeń.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Android 8.0 Oreo ma być (tak przynajmniej go zachwala Google) mądrzejszy, szybszy i potężniejszy niż jakikolwiek Android przed nim. Warto zatem byłoby go mieć na swoim smartfonie, prawda? Niestety proces aktualizacji większości modeli na rynku nie zależy wyłącznie od tempa, w jakim Google wydaje kolejne wersje Androida, ale również od producentów smartfonów i operatorów komórkowych, którzy muszą dostosować oprogramowanie do swoich produktów. Stąd na rynku znaczna fragmentacja – większość nowych smartfonów ma np. Androida 7.0 Nougat, ale już nawet nieco starsze modele dysponują zaledwie Androidem 6.0 Marshmallow lub wcześniejszymi. Co gorsza, część smartfonów, które sprzętowo są w stanie podołać wymaganiom coraz nowszych Androidów przestała być wspierana przez ich producentów i trzeba się w ich przypadku pogodzić z brakiem oficjalnych aktualizacji. Google jednak opublikowało już, w porozumieniu z ich producentami, listę urządzeń obecnych już na rynku, które na pewno doczekają się aktualizacji. Wszystkie modele, z podziałem na marki znajdziecie poniżej.

Google
Asus
BlackBerry
General Mobile
  • GM 6 Android One
  • GM 6 d Android One
  • GM 5 Plus Android One
  • GM 5 Plus d AndroidOne
HTC
Huawei
LG
Motorola
Nokia
OnePlus
  • OnePlus 5
  • OnePlus 3T
  • OnePlus 3
Samsung
Sony
Xiaomi

Najprawdopodobniej aktualizację do Androida 8.0 Oreo otrzymają również Samsungi:

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować