Jakub Szczęsny | 22 sierpnia 2016, 22:32

Android 7.0 Nougat już jest dostępny dla Nexusów!

Google słowa dotrzymał i stało się to, na co czekali fani Androida na całym świecie. Właśnie dobiegł moment, w którym odbywa się oficjalna premiera Androida 7.0 Nougat, który właśnie trafia na pierwsze urządzenia w aktualizacjach Over The Air. Oficjalna strona internetowa systemu operacyjnego wskazuje na urządzenia, które jako pierwsze będą mogły przejść proces aktualizacji.

Aktualizacja powinna być już dostępna (ale nie na pewno) dla posiadaczy Nexusów 5X, 6, 6P, 9 oraz Playera. Dodatkowo, posiadacze tabletów Pixel C również mogą zainstalować najnowszą iterację systemu Google. Nie jest to jednak absolutny pewnik. Proces aktualizacji Androida to dość skomplikowane przedsięwzięcie, toteż niektórzy użytkownicy mogą na razie nie być w stanie jej pobrać. Intencją Google jest to, by nie „zapchać” swoich serwerów – dostarczenie Androida 7.0 Nougat partiami to swego rodzaju „zawór bezpieczeństwa”.

Android 7.0 to masa zmian

Co więcej, strona Google wskazuje na to, że pierwszym urządzeniem, które „od nowości” będzie działać z Androidem 7.0 ma być… LG V20. Mamy więc pełne potwierdzenie istnienia tego modelu telefonu w portfolio LG. Ma być to jedna z gorętszych premier datowanych na 6 września – podczas targów mobilnych IFA.

Aktualizacja do Androida 7.0 już ruszyła

Android 7.0 Nougat ma wprowadzić sporo zmian „pod maską”, chodzi oczywiście o lepsze zarządzanie energią i zasobami urządzenia. Użytkownicy ucieszą się z przebudowanego ekranu ustawień oraz funkcji split-view, która pozwoli na otwarcie dwóch okien aplikacji jednocześnie. Reszta zmian to bardziej kosmetyczne modyfikacje – m. in. wprowadzenie emoji. 

Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować