f.lux 3.12

f.lux

Aplikacja służąca do kontrolowania jasności oraz temperatury obrazu wyświetlanego na ekranie monitora. Potrafi ona automatycznie dostosowywać wspomniane parametry do poziomu oświetlenia w danym pomieszczeniu, a także do pory dnia, w której pracujemy na komputerze.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
1072
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
453
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Program f.lux będzie niezwykle pomocny przede wszystkim dla tych osób, które z powodu pracy przy komputerze do późnych godzin nocnych mają problemy z zaśnięciem, a to z powodu zbyt intensywnego światła, wytwarzanego przez monitor. Aplikacja jest w stanie automatycznie ustawiać poziom jasności oraz temperatury wyświetlanego obrazu w taki sposób, by był on jak najbardziej przyjazny dla użytkownika siedzącego w danym momencie przed ekranem.

Konfiguracja programu opiera się na określeniu położenia geograficznego użytkownika oraz temperatury światła oświetlającego jego otoczenie w dzień oraz w nocy (wartości te mogą wynosić od 1200K do 6900K). Zaraz po instalacji wszystko jest ustawianie automatycznie, jednak istnieje możliwość dowolnej edycji poszczególnych opcji. Po zakończeniu konfiguracji obraz wyświetlany na monitorze w godzinach wieczornych oraz nocnych będzie stawał się coraz ciemniejszy i chłodniejszy (lub cieplejszy – wszystko w zależności od wybranego wcześniej oświetlenia otoczenia), by rankiem, po wschodzie słońca, wrócić do normalnej jasności.

f.lux

f.lux

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować