WinToUSB 3.4

WinToUSB

Aplikacja umożliwiająca zainstalowanie i następnie uruchomienie z dysku usb lub pamięci przenośnej, dowolnej edycji systemów Windows Vista, 7, 8, 2008, 2012 oraz środowiska WinPE 2/3/4/5.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
32276
Ocena ogólna:
(ocen: 1)
Pobrań wersji:
7568
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Zadaniem programu jest instalacja systemów operacyjnych z rodziny Windows na dysku przenośnym lub pamięci przenośnej podłączanej do komputera przez USB. Źródłem danych może być obraz ISO z systemem Windows lub uprzednio stworzonym środowiskiem WinPE, lub płyta z danymi. Aplikacja bez problemu obsługuje nośniki/obrazy płyt z wieloma edycjami systemu, dając możliwość wyboru edycji, jaką chcemy zainstalować. Taki sposób dystrybucji jest typowy dla systemu operacyjnego firmy Microsoft, gdzie to klucz licencyjny decyduje, jaka wersja systemu zostanie w finale zainstalowana.

Czas instalacji jest zależny od szybkości zapisu nośnika docelowego, dlatego dla zachowania odpowiedniego komfortu autor zaleca instalację na dyskach przenośnych. Za tym przemawia jeszcze jeden fakt - systemy Windows nie mają wbudowanej obsługi USB 3.0, co oznacza konieczność podłączenia nośnika do portu USB 2.0. Oprócz tego pamięci przenośne flash nie radzą sobie z jednoczesnym odczytem/zapisem wielu zwłaszcza małych plików, co również wpływa negatywnie na czas trwania instalacji, ale także późniejszy komfort korzystania z tak przygotowanego systemu.

WinToUSB

Należy pamiętać, że dopiero system Windows 8 pozwala na stworzenie tzw. Windows To Go, który jest w pełni przenośnym system, pozwalającym na automatyczne doinstalowanie brakujących sterowników, a co za tym idzie przenoszeniem go między różnymi komputerami. W przypadku Windows 7 mogą wystąpić problemy z aktywacją systemu oraz instalacją sterowników. Nie bez znaczenia jest również fakt, że rozwiązanie WinToUSB do przeprowadzenia niezbędnych czynności nie potrzebuje pakietów Windows Automated Instalation Kit (WAIK) oraz Windows Assessment and Deployment Kit (WADK), co czyni je jeszcze bardziej dostępnym dla typowego użytkownika.

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować