WinToFlash 1.6.0001

WinToFlash

Narzędzie umożliwiające przeniesienie wersji instalacyjnych systemów operacyjnych (oraz livecd i recovery cd) z nośników optycznych (płyt CD/DVD) na pamięci flash (pendrive).

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
5226
Ocena ogólna:
(ocen: 1)
Pobrań wersji:
374
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

WinToFlash jest narzędziem, dzięki któremu możliwe jest utworzenie bootowalnego pendrive’a z wersją instalacyjną systemu Windows lub innym oprogramowaniem nie wymagającym do działania systemu operacyjnego. Innymi słowy umożliwia przeniesienie zawartości samouruchamialnego nośnika (zazwyczaj płyty CD lub DVD) do pamięci masowej USB. Nośnik taki może być następnie wykorzystany w komputerach nie wyposażonych w napęd optyczny (np. netbook).

Aplikacja umożliwia przeniesienie na pendrive wersji instalacyjnych systemów Windows XP, 2003, Vista, 2008, 7 i 8 zarówno w wersji 32- jak i 64-bitowej (i dowolnej edycji). Jej działanie nie ogranicza się jedynie do systemów operacyjnych firmy Microsoft – równie dobrze radzi sobie z różnymi dystrybucjami Linuksa, systemami MacOS, MS-DOS i innymi. Ponad to wspiera nośniki LiveCD (z systemami operacyjnymi uruchamianymi bezpośrednio z płyty) i Recovery CD (z nośnikami zawierającymi narzędzia i pliki potrzebne do przywrócenia systemu operacyjnego).

Kopia może być wykonana bezpośrednio ze źródłowego nośnika, lub z pliku obrazu płyty – ISO. Ponad to WinToFlash może utworzyć bootowalny pendrive z archiwów RAR, ARJ, ZIP, 7z, CAB i DMG. Oferuje przy tym dwa tryby pracy - z przewodnikiem, prowadzącym przez cały proces krok po kroku i zaawansowany, w którym możliwe jest dokładne dopasowanie ustawień.

Aplikacja potrafi ponad to całkowicie usunąć zawartość nośnika flash, utworzyć nośnik ratunkowy z bootloaderem lub konsolą odzyskiwania systemów Windows, pozwala na instalację dowolnego bootloadera (np. GRUB), czy tworzenie napędów tzw. instalacji nienadzorowanej (systemy Windows pozwalają na integrację specjalnego pliku zawierającego opcje konfiguracyjne, o które pytany jest użytkownik w procesie instalacji).

Choć program posiada tłumaczenie interfejsu na język polski (zmiana jest możliwa w ustawieniach), samo tłumaczenie wygląda na przeprowadzone z użyciem translatora i nie zalecamy jego używania (większość tekstu i opcji stają się niezrozumiałe).

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować