Ubuntu 16.04.1 LTS Xenial Xerus

Ubuntu

Jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa dostępna dla komputerów biurkowych, a także w wersji dla serwerów. Oferuje pakiet niezbędnego oprogramowania dla praktycznie każdego typu użytkowników.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
1082
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
1082
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Ubuntu to system operacyjny dostarczany wraz z kompletem narzędzi, dzięki którym Ubuntu z powodzeniem sprawdzi się w różnego rodzaju organizacjach, szkołach, domu a nawet dużych firmach. Wszystkie niezbędne aplikacje takie jak pakiet biurowy, przeglądarka internetowa, klient email, odtwarzacze multimedialne oraz inne są dostępne zaraz po pierwszym uruchomieniu systemu, a tysiące innych programów oraz gier jest na wyciągnięcie ręki dzięki Ubuntu Software Centre.

Ubuntu od zawsze dostępne jest za darmo. Jego twórcy wierzą, że otwartość kodu przyczynia się nie tylko do popularności systemu, ale także pozytywnie wpływa na jego rozwój, który nie byłby tak aktywny, gdyby nie społeczność użytkowników i deweloperów skupionych wokół projektu. W Ubuntu znajdziemy wbudowaną zaporę sieciową oraz oprogramowanie antywirusowe, co czyni go jednym z bezpieczniejszych systemów operacyjnych, a długi czas wsparcia ze strony deweloperów, gwarantuje odporność na najnowsze zagrożenia i wykryte luki. Ubuntu dostępne jest w ponad 50 językach oraz obsługuje większość technologii wspomagających, które sprawiają że system jest bardziej dostępny dla osób z różnego rodzaju upośledzeniami.

Ubuntu

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować