UNetbootin 6.13

UNetbootin

Universal Netboot Installer pozwala utworzyć bootowalne nośniki USB z różnymi odmianami Linuxa w wersji Live oraz innymi narzędziami np dyskami ratunkowymi udostępnianymi przez producentów programów antywirusownych.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
5829
Ocena ogólna:
(ocen: 2)
Pobrań wersji:
87
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Program ma wbudowaną olbrzymią listę przeróżnych dystrybucji Linuxa poczynając od tych najbardziej popularnych jak Ubuntu, Fedora czy Debian, poprzez BackTrack, FreeBSD, Slax, a skończywszy na popularnych narzędziach takich jak CloneZilla, NTPassdw, Super Grub Disk i dyskach ratunkowych firm Dr.Web, Kaspersky i F-Secure. Wystarczy wybrać interesującą nas dystrybucję, następnie jej wersję (o ile jest to możliwe), wskazać napęd USB na którym ma zostać umieszczony system. Opcjonalnie, dla dystrybucji bazujących na Ubuntu można zdefiniować przestrzeń na zapamiętanie danych pomiędzy kolejnymi uruchomieniami. Na koniec klikamy OK a [rogram pobierze potrzebny obraz ISO systemu, a następnie przeprowadzi wszystkie wymagane operacje. Biorąc pod uwagę, że nie wszyscy dysponują szybkimi łączami możliwe jest posłużenie się posiadanym już obrazem ISO systemu. Funkcja ta przyda się również osobom, które chcą zainstalować dystrybucję nie występującą na liście wbudowanej w program - wszystkie typowe dystrybucje Linuxa czy narzędzia na nich zbudowane powinny zainstalować się bez problemu. Dodatkowo program pozwala zainstalować wybraną dystrybucję na dysku twardym w trybie 'frugal'. To specjalny typ instalacji pozwalający zainstalować system w wersji Live na dysku bez potrzeby tworzenia osobnej partycji.

Uwaga: do pobierania za pomocą programu obrazów ISO z wybranym systemem potrzebne jest połączenie z internetem; utworzone przez program bootowalne nośniki USB można uruchomić tylko na komputerach PC; kompletną listę wbudowanych dystrybucji można znaleźć na stronie programu.

UNetbootin

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować