Tor Browser 7.0.4

Tor Browser

Tor Browser Bundle to pakiet składający się z opartej na Firefoksie przeglądarki internetowej oraz specjalnego klienta, który automatyzuje proces konfiguracji połączenia z siecią trasowania cebulowego Tor. Dzięki temu użytkownik pozostaje całkowicie anonimowy w trakcie przeglądania stron WWW.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
12161
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
3631
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Przeglądarka Tor Browser Bundle to gotowy pakiet oprogramowania, który pozwala na korzystanie z dobrodziejstw trasowania cebulowego - techniki wykorzystywanej do anonimowej komunikacji w sieci. Trasowanie wiąże się z wielokrotnym szyfrowaniem wiadomości i przesyłaniem jej za pomocą węzłów zwanych routerami cebulowymi.

Sieć Tor daje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Wiele osób jest jednak odstraszanych przed korzystaniem z niej z powodu uciążliwej konfiguracji połączenia internetowego. Tor Browser Bundle ułatwia tę procedurę i pozwala na używanie trasowania cebulowego nawet przez początkujących użytkowników.

Prezentowany pakiet jest oparty na przeglądarce Firefox i zawiera narzędzie konfiguracji sieci Vidalia. Do tego dochodzą popularne, a wymagane rozszerzenia, wśród których jest m.in. blokujący JavaScript NoScript. Tor Browser Bundle pozwala na korzystanie z sieci Tor bez dodatkowych opłat.

Połączenie do sieci Tor sprowadza się zwykle do kliknięcia przycisku Connect na ekranie startowym. Po zakończeniu tej procedury, która trwa od kilku do kilkunastu sekund, załaduje się właściwa przeglądarka i pojawi się zielony komunikat Gratulacje! Przeglądarka jest skonfigurowana do korzystania z Tora.

Tor Browser Bundle

Program nie powinien sprawić problemów nikomu, kto miał styczność z Firefoksem. Ustawienia zmieniamy klikając pomarańczowy przycisk w prawym górnym rogu. Na pasku adresu jest z kolei przycisk z cebulą, który zawiera ustawienia samego Tora - pozwala stworzyć nową tożsamość lub zarządzać plikami cookie.

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować