Synergy 1.5.1

Synergy

Aplikacja pozwalająca na współdzielenie myszki, klawiatury i schowka z wieloma komputerami podłączonymi do tej samej sieci. Eliminuje konieczność korzystania z urządzeń KVM.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
2640
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
2640
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Synergy to darmowa aplikacja zastępująca sprzętowe urządzenia KVM do współdzielenia myszki i klawiatury pomiędzy wieloma komputerami i urządzeniami. Pozwala na współdzielenie myszki, klawiatury i schowka (w wersji premium dodatkowo na kopiowanie plików).

Synergy działa z użyciem sieci komputerowej, do której muszą być przyłączone wszystkie komputery i inne urządzenia. Na każdym z nich należy zainstalować aplikację i uruchomić ją w trybie klienta, a na komputerze udostępniającym w trybie serwera.

Na komputerze udostępniającym wystarczy dodać kolejne komputery do listy podłączonych i wskazać fizyczne położenie ich wyświetlaczy względem głównego komputera. Od tego momentu możliwe jest przemieszczanie kursora pomiędzy wszystkimi komputerami i urządzeniami tak, jakby ich ekrany były podłączone do głównego komputera.

Ponieważ nie zawsze przesyłanie naciśniętych klawiszy czy zawartości schowka przez sieć jest bezpieczne, Synergy wspiera szyfrowanie komunikacji. Aby uniknąć przypadkowego przechodzenia między urządzeniami, możliwe jest zdefiniowanie rogów ekranów, które nie będą powodowały przeskakiwania kursora. Aplikacja umożliwia również synchronizowanie wygaszaczy ekranu na wszystkich komputerach, i kilka dodatkowych opcji w tym tzw. gorących klawiszy z przypiętymi do nich akcjami.

 

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować