Slack 1.2.2

Slack

Klient usługi Slack, będącej zaawansowaną platformą do komunikacji zespołowej. Pozwala na integrację w jednym miejscu wiadomości, obrazów i wideo, wymianę plików i dokumentów, w tym także tych zgromadzonych w serwisach Dropbox czy Google Drive, integrację wielu różnych usług zewnętrznych, a co najważniejsze wygodne i dogłębne przeszukiwanie kontekstowe wszystkich zgromadzonych tam zasobów.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
393
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
193
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Jeśli ktoś miał do czynienia z IRC-em, przy pierwszym kontakcie ze Slackiem powinien odnaleźć się bez problemu. Podobnie jak i tam głównym miejscem rozmów są kanały, potem prywatne grupy, a na końcu wiadomości bezpośrednie z konkretnymi użytkownikami. Odmienność Slacka od IRC-a, czy innych form komunikacji jakie znamy, ujawnia się praktycznie od razu. Autorzy przyjęli, że nie samym tekstem człowiek żyje, dlatego wstawianie do wiadomości obrazków, wideo, dokumentów, linków do stron internetowych czy też dowolnych plików jest czymś normalnym. Co ważne, wszystkie wiadomości oraz zasoby są archiwizowane, a dzięki potężnym możliwościom przeszukiwania, możemy wyszukiwać pojedyncze wiadomości, dokumenty, czy całe konwersacje zawierające interesujące nas frazy.

Wszystko powyższe choć niezwykle przydatne, nie wydaje się niczym rewolucyjnym, a zwykłym rozwinięciem już stosowanych przez konkurencję rozwiązań. To co stanowi o sile Slacka i jego odmienności to integracja z wieloma usługami/narzędziami, które na dobre zadomowiły się w codziennym grafiku. Dropbox, GitHub, Asana, Google+ Hangouts, Twitter, Zendesk, Google Drive - to tylko kilka z wielu dostępnych usług zintegrowanych z potężnymi funkcjami przeszukiwania dostępnymi w Slacku. To także możliwość posiadania wszystkich istotnych informacji i komunikatów w jednym miejscu, bez potrzeby monitorowania ich w wielu miejscach na raz.

Wszystkie wiadomości są natychmiast synchronizowane pomiędzy dostępnymi klientami, zatem nie ważne czy zalogujemy się przy użyciu klienta webowego, czy też natywnego dostępnego na komputery osobiste oraz platformy mobilne. Wygodne sposoby powiadomień sprawią, w tym możliwość określenia kluczowych fraz jakie muszą wystąpić w tekście, czy monitorowanie konkretnych kanałow/grup, sprawią że nie umknie nam żadna ważna informacja.

Slack jako usługa dostępny jest w kilku odmianach miesięcznych planów, które różnią się od siebie możliwościami, ilościami dostępnych slotów integracji, wielkością historii archiwizowanych wiadomości i innymi. Dostępny jest także plan bezpłatny, który pozwoli zapoznać się z usługą i podjąć decyzję, czy sprawdza się ona w naszym przypadku, a także zweryfikować co jest nam jeszcze niezbędne z płatnych pakietów.

Slack

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować