Samsung SideSync 4.0.2.309

Samsung SideSync

Aplikacja umożliwiająca zdalne sterowanie urządzeń mobilnych samsunga wprost z komputera PC. Poza przekazywaniem obrazu i sterowaniem myszką i klawiaturą możliwe jest również udostępnianie plików i schowka.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
7603
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
5026
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Samsung SideSync umożliwia podłączenie smartfona lub innego urządzenia mobilnego Samsunga do komputera w celu jego zdalnej obsługi za pomocą klawiatury i myszki. Na tym jednak funkcjonalność aplikacji się nei kończy. Na komputer PC przesyłany jest również obraz z urządzenia mobilnego, oram możliwe jest przesyłanie plików i danych.

Główne funkcje aplikacji:

  • Udostępnianie zawartości ekranu
  • Udostępniania klawiatury i myszki
  • Obsługa urządzenia mobilnego za pomocą klawiatury i myszy
  • Udostępnianie plików
  • Udostępnianie zawartości schowka

Udostępnianie ekranu polega na możliwości wyświetlenia ekranu smartfona na monitorze komputera PC. Obraz wyświetlany jest w skalowalnym oknie u umożliwia wyświetlanie dokładnie tego, co widać na ekranie smartfona.

Z powyższą funkcja łączy się obsługa za pomocą klawiatury i myszy. Z wyświetlanym na ekranie obrazem można wchodzić w interakcję. Innymi słowy możliwe jest sterowanie smartfonem z użyciem klawiatury i myszy, co w niektórych sytuacjach znacznie ułatwia pracę.

Tryb udostępniania klawiatury i myszy pozwala na obsługę zmartfona klawiaturą i myszką komputera, ale w nieco inny sposób, niż opisany powyżej. Obraz normalnie jest wyświetlany na smartfonie. Po ustawieniu w aplikacji położenia smartfona względem monitora, przesunięcie kursora przez wskazaną krawędź ekranu przenosi wskaźnik na ekran smartfona. Wraz z nim przekazywane jest sterowanie klawiaturą i udostępniana jest zawartość schowka.

Udostępnianie plików i folderów rozszerza standardową funkcjonalność o możliwość przeciągania plików i kopiowania ich na zasadzie podobnej do kopiowania miedzy oknami eksploratora. Dzięki udostępnianiu zawartości schowka możliwe jest przenoszenie tekstu, czy kopiowanie adresów url.

Samsung SideSync umożliwia nawiązanie połączenia ze smartfonem zarówno przez USB jak i WiFi. Wsparcie dotyczy tylko niektórych modeli smartfonów i tabletów a wymogiem jest minimum Android KitKat (4.4).

Na urządzeniu mobilnym również należy zainstalować aplikacje Samsung SideSync (mobile).

 

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować