SUMo 5.2.3.359

SUMo

SUMo, czyli Software Update Monitor to program, który ułatwi sprawdzanie dostępności aktualizacji zainstalowanego na komputerze oprogramowania.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
24955
Ocena ogólna:
(ocen: 1)
Pobrań wersji:
175
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

3Przy pierwszym uruchomieniu wita nas kreator, który pozwala przeprowadzić wstępną konfigurację programu. Należy wykryć zainstalowane oprogramowanie, następnie sprawdzić czy dostępne są jego aktualizacje. Program wyświetli wtedy listę programów, oznaczając specjalnymi ikonami te, które można zaktualizować i te, które należy zaktualizować, gdyż występujące w nich błędy zagrażają bezpieczeństwu czy stabilności systemu. Teraz wystarczy dwuklik na wybrany programie i otworzy się strona ze statystykami na jego temat oraz możliwością wyszukania programu w wyszukiwarce Google lub kilku portalach zajmujących się katalogowaniem oprogramowania. Może nie jest to najwygodniejszy sposób aktualizacji, ale dzięki temu nie jesteśmy ograniczeni do jednego portalu, jak ma to miejsce w dedykowanych programach aktualizacyjnych.

Warto odnotować społecznościowy charakter programu - dane na temat wersji oprogramowania są zbieranie od użytkowników. Niestety, nadal część autorów nie umieszcza numeru wersji w swoich programach i wtedy SUMo nie potrafi wykazać dostępności aktualizacji takiej aplikacji. Ponadto, mechanizm automatycznego wykrywania zainstalowanego oprogramowania potrafi dorzucić do listy 'śmieci' - przeważnie w przypadku kiedy folder z programem zawiera więcej niż jeden plik wykonywalny. Na szczęście listę monitorowanych aplikacji można modyfikować, usuwając zbędne i dodając nowe. Wymaga to odrobinę pracy, ale pozwala zbudować taką listę, jaka jest nam potrzebna oraz uwzględnić programy w wersji przenośnej czy te zainstalowane w nietypowym miejscu. Dodatkowo możemy zdefiniować listę ignorowanych programów, czy zezwolić programowi na informowanie nas o aktualizacjach w wersji beta.

SUMo

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować