Opera 23.0 Build 1522.60

Najnowsza wersja: Opera 60.0.3255.151
Opera

Najnowsze wydanie rozwojowe popularnej przeglądarki internetowej po przesiadce na silnik renderujący WebKit.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
92103
Ocena ogólna:
(ocen: 25)
Pobrań wersji:
1639
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Przeglądarka została opracowana od podstaw, by zaoferować użytkownikom jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze przeglądanie stron WWW. Od razu rzuca się w oczy estetyczny interfejs użytkownika. Przebudowana została dobrze znana z poprzednich wersji funkcja Speed Dial, dzięki czemu skróty do ulubionych witryn można przechowywać w folderach. Obok pojawiły się zakładka Stash i Discover. Pierwsza z nich przechowuje strony, których przeglądanie odłożyliśmy na później, a druga prezentuje najnowsze wiadomości pogrupowane w kategorie tematyczne.

Zmiana silnika renderującego strony niesie za sobą poważne zmiany. Takie zagranie rozwiązało większość problemów, z jakimi nie radził sobie oryginalny silnik Opery. To także obsługa protokołu SPDY, dzięki czemu komunikacja z usługami Dysk czy Dokumenty Google przebiega szybciej, a one same działają szybciej. Zabrakło jednak obsługi dokumentów PDF, więc nadal będzie trzeba używać dodatkowego oprogramowania do tego celu.

Niestety nie obeszło się bez ofiar. Zniknął znany i lubiany klient poczty Opera Mail. Na szczęście zdecydowano się na dalsze rozwijanie tego projektu, tyle że w postaci osobnej aplikacji. Tyle szczęścia nie miał wbudowany klient sieci BitTorrent, który na pewno nie będzie już rozwijany w żadnej postaci.

Najważniejszą zmianą w Operze 23 jest zwiększenie funkcjonalności przycisku serca, widocznego po prawej stronie paska adresu. Możemy teraz, po kliknięciu na niego, szybko dodać daną stronę do zakładek, ekranu szybkiego wybierania albo do schowka. Ponadto poprawiono stabilność przeglądarki, dzięki czemu jej niespodziewane zamknięcia mają być rzadsze. Twórcy sprawili też, że po dodaniu pierwszej witryny do zakładek automatycznie zostanie wyświetlony Pasek Zakładek, dzięki czemu nie będzie potrzeby szukania go samemu (wielu użytkowników narzekało, że bardzo trudno było im odnaleźć opcję odpowiedzialną za jego pokazanie).Opera_23 

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować