Opera 19.0 Build 1326.56

Najnowsza wersja: Opera 60.0.3255.151
Opera

Najnowsze wydanie rozwojowe popularnej przeglądarki internetowej po przesiadce na silnik renderujący WebKit.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
92103
Ocena ogólna:
(ocen: 25)
Pobrań wersji:
1204
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Przeglądarka została opracowana od podstaw, by zaoferować użytkownikom jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze przeglądanie stron WWW. Od razu rzuca się w oczy estetyczny interfejs użytkownika. Przebudowana została dobrze znana z poprzednich wersji funkcja Speed Dial, dzięki czemu skróty do ulubionych witryn można przechowywać w folderach. Obok pojawiły się zakładka Stash i Discover. Pierwsza z nich przechowuje strony, których przeglądanie odłożyliśmy na później, a druga prezentuje najnowsze wiadomości pogrupowane w kategorie tematyczne.

Zmiana silnika renderującego strony niesie za sobą poważne zmiany. Takie zagranie rozwiązało większość problemów, z jakimi nie radził sobie oryginalny silnik Opery. To także obsługa protokołu SPDY, dzięki czemu komunikacja z usługami Dysk czy Dokumenty Google przebiega szybciej, a one same działają szybciej. Zabrakło jednak obsługi dokumentów PDF, więc nadal będzie trzeba używać dodatkowego oprogramowania do tego celu.

Niestety nie obeszło się bez ofiar. Zniknął znany i lubiany klient poczty Opera Mail. Na szczęście zdecydowano się na dalsze rozwijanie tego projektu, tyle że w postaci osobnej aplikacji. Tyle szczęścia nie miał wbudowany klient sieci BitTorrent, który na pewno nie będzie już rozwijany w żadnej postaci.

Uwaga: wydanie to jest wersją rozwojową, program może działać niestabilnie; zaleca się używanie go na komputerach nie wykorzystywanych do ważnych zadań.

Opera Next

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować