OpenELEC 5.0.8

OpenELEC

Open Embedded Linux Entertainment Center, w skrócie OpenELEC, to mała dystrybucja Linuksa, która pozwala zmienić komputer w kompletne centrum rozrywki multimedialnej. Sercem OpenELEC jest Kodi (dawniej XBMC Media Center) - jedna z najdłużej rozwijanych platform multimedialnych.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
5918
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
599
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Uwaga: zachęcamy do zapoznania się z obszernym artykułem: XBMC Media Center w wydaniu OpenELEC w roli centrum multimedialnej rozrywki.

OpenELEC został zaprojektowany tak, by uruchamiał się możliwie szybko oraz był łatwy w instalacji. I tak faktycznie jest: zainstalowanie go od zera w dowolnym komputerze trwa mniej niż 15 minut, nawet wliczając w to przygotowanie nośnika instalacyjnego, a czas uruchomienia komputera z systemu zainstalowanego na pendrajwie rzadko kiedy przekracza 30 sekund.

Autorzy projektu poważnie podchodzą do sprawy i oferują zoptymalizowane paczki do najbardziej popularnych platform komputerowych używanych jako domowe centrum rozrywki. Oczywiście, jest też dostępna kompilacja uniwersalna, ale z doświadczenia wiemy, że lepiej użyć tych wyspecjalizowanych, które zawierają tylko to, co niezbędne, i przez to zajmują mniej miejsca. Oprócz normalnych kompilacji dostępne są ich warianty PVR. Funkcjonalność Personal Video Recorder dodaję obsługę kart telewizyjnych od analogowych, przez cyfrowe DVB-T, na kartach satelitarnych DVB-S/S2 skończywszy, pozwalając oglądać i nagrywać telewizję bezpośrednio z poziomu XBMC Media Center.

Generic Build

Kompilacja uniwersalna zawierająca wszystko to, co poszczególne wyspecjalizowane. Zawiera największą liczbę sterowników, dzięki czemu jest idealna do nietypowych konfiguracji lub w przypadkach, gdy nie ma pewności, której kompilacji należałoby użyć w danym komputerze. Zapewnia obsługę:

  • procesorów z rodziny x86, w tym modeli firm Intel i AMD
  • kart graficznych firm: AMD, Intel i Nvidia (obsługa VDPAU i XvBA*)
  • większości kart sieciowych i bezprzewodowych
  • większości kart dźwiękowych
  • karty CrystalHD firmy Broadcom.

Raspberry Pi Build

Specjalna kompilacja przeznaczona dla komputerka Raspberry Pi opartego na architekturza ARM. 

Xtreamer Ultra TV Build

Specjalna kompilacja powstała we współpracy zespołu OpenELEC i firmy Unicorn Information Systems, przeznaczona do odtwarzacza Xtreamer Ultra TV, który tak naprawdę jest komputerem oparty na platformie ION2 z paroma dodatkami, do których sterowniki znalazły się w tej kompilacji.

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować