ObjectDock 2.1

ObjectDock

Animowany dock znany z systemu OSX przeniesiony do systemu Windows. Oferuje duże możliwości konfiguracji zachowania oraz wyglądu.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
2961
Ocena ogólna:
(ocen: 1)
Pobrań wersji:
182
Ocena wersji:
5.0 (ocen: 1)
Licencja:
trial
Autor:
Kategoria:

Przyzwyczajenia z używania jednego systemu to trudny do pozbycia się nawyk. Ale po co się czegoś oduczać jeśli można sprawić by Windows po części przypominał OSX? ObjectDock właśnie to umożliwia. Oprócz umieszczania skrótów dla szybszego uruchamiania programów, możliwe jest umieszczenie w docku mini aplikacji, nazwanych przez autorów dockletami, realizujących konkretne zadania. Aktualne informacje o pogodzie, zużycie pamięci RAM, obciążenie procesora czy status i siłę połączenia WIFI.

Elementy umieszczone na docku są animowane w momencie ich wskazania kursorem, a sam dock możemy umieścić na jednej z krawędzi ekranu. By uzyskać jak najlepsze efekty wizualne autorzy umożliwili zmianę ikon zadokowanych programów na dowolny obrazek - niestety, nie zawsze autorzy dbają o to by dostarczyć z programem ikony w wysokiej rozdzielczości. Wygląd samego docka jak i jego zachowanie można dowolnie konfigurować i zmieniać za pomocą dostępnych tematów. Nic nie stoi na przeszkodzie by użytkownicy tworzyli własne tematy czy docklety.

ObjectDock może całkowicie zastąpić pasek narzędziowy, zachowując przy tym funkcjonalność zasobnika systemowego. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by utworzyć kilka docków, a w każdym z nich kilka dockletów. Sprawia to praktycznie nieograniczone możliwości modyfikacji i tworzenia.

Okres testowy: 30 dni.

ObjectDock

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować