Mozilla Thunderbird 50.0 Beta 3

Mozilla Thunderbird

Wersja rozwojowa darmowego klienta poczty i grup dyskusyjnych. Thunderbird to niezwykle funkcjonalna aplikacji, dzięki czemu zdobyła sobie duże grono zwolenników. Jej duże możliwości idą w parze z prostą obsługą i wygodnym interfejsem.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
26339
Ocena ogólna:
(ocen: 1)
Pobrań wersji:
572
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:

Korzystanie z aplikacji nie powinno sprawić trudności nawet początkującym użytkownikom. Konfiguracja skrzynki pocztowej w wielu przypadkach ogranicza się w zasadzie do podania swojego adresu mailowego oraz hasła - reszta potrzebnych ustawień jest wykrywana przez program (choć oczywiście można je określić samemu). Możemy stworzyć dowolną liczbę kont, odpowiednio je opisując (np. mail służbowy, prywatny, uczelniana skrzynka pocztowa).

Każdy z obsługiwanych adresów może być skonfigurowany przez użytkownika. Może on m.in. określić, jak długo pobrane wiadomości mają być przechowywane na dysku twardym, jak bardzo starych wiadomości nie synchronizować z serwerem pocztowym, gdzie mają być zapisywane poszczególne maile, co program ma robić z pocztą oznaczoną jako „niechciana”.

Nawigacja po kilku otwartych wiadomościach odbywa się za pomocą mechanizmu kart, znanego ze wszystkich najpopularniejszych przeglądarek internetowych - dzięki temu można w prosty sposób odczytywać wiele maili jednocześnie bez potrzeby przemieszczania się między kilkoma oknami programu. Warto wspomnieć też o sprawnym zarządzaniu naszymi kontaktami - dodawanie kolejnych do książki adresowej jest niezwykle proste. Dodatkowo każdy z nich może być dokładnie opisany, co w przypadku znacznego rozrostu spisu ułatwi nawigację po nim.

Mozilla Thunderbird

Przydatną funkcją, zwłaszcza dla osób, które mają w swoich skrzynkach pokaźną liczbę wiadomości, będzie mechanizm ich wyszukiwania oraz filtrowania. Wśród innych możliwości aplikacji warto wspomnieć też o wbudowanej opcji sprawdzania poprawności pisowni, a także o możliwości rozszerzania funkcjonalności programu dzięki dodatkowym rozszerzeniem oraz dostosowywaniu jego wyglądu do naszych preferencji.

 

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować