KodiBuntu 14 "Helix"

KodiBuntu

KodiBuntu (dawniej XBMCbuntu) to specjalna kompilacja Ubuntu z dodanym Kodi, zawierająca wszystko to, co niezbędne do wygodnego oglądania filmów, odtwarzania muzyki i wyświetlania zdjęć, zarówno na komputerze podłączonym do monitora, jak i tym podłączonym do telewizora w salonie.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
6705
Ocena ogólna:
(ocen: 1)
Pobrań wersji:
1274
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Uwaga: zachęcamy do zapoznania się z obszernym artykułem: XBMC Media Center w wydaniu OpenELEC w roli centrum multimedialnej rozrywki.

KodiBuntu to odpowiednio przygotowana i gotowa do użycia wersja Kodi r np. w celach demonstracyjnych, uruchamiana z CD lub pendrajwa. Jak w przypadku innych wydań systemów w formie LiveCD, istnieje również możliwość instalacji systemu na wybranym dysku twardym lub pendrajwie o zalecanej wielkości minimum 8GB. Po instalacji KodiBuntu staje się normalnym system, ma możliwość zapisywania ustawień i innych danych konfiguracyjnych.

Kodi to sprawdzone, rozwijane od lat oprogramowanie przeznaczone do domowych centrów cyfrowej rozrywki. Już w pierwszych latach swojego istnienia, gdy było dostępne tylko na konsolę Xbox, zdobyło wielu użytkowników, a pojawienie się go na innych platformach tylko zwiększyło ich liczbę. Kodi to bardzo konsekwentnie rozwijany projekt. Obecna funkcjonalność zapewnia wygodne przeglądanie obrazków, słuchanie muzyki oraz oglądanie filmów. Dodatkowo zgromadzone multimedia można przeglądać w trybie biblioteki, który może wręcz być wzorem dla innych platform typu media center, gdzie np. każdy film ma swoją miniaturkę, plakat oraz kompletne informacje na temat grających w nim aktorach.

Kodi to także jeden z najładniejszych i najbardziej elastycznych interfejsów użytkownika, o dużych możliwościach zmiany wyglądu za pomocą gotowych skórek, ich konfigurowania oraz stosowania wtyczek zwiększających funkcjonalność tego oprogramowania. To także wiele wtyczek obsługujących zawartość multimedialną z internetu: Last.fm, stacje radiowe online, kanały telewizyjne dostępne w internecie, YouTube, Vimeo i wiele innych.

Kodi jest bardzo elastyczne, jeśli chodzi o sposoby obsługi, gdyż możemy je kontrolować za pomocą pilota podłączonego do komputera, klawiatury i/lub myszy, kontrolerów z różnych konsol do gier, przy pomocy przeglądarki internetowej, a nawet dedykowanych aplikacji dla iOS i Androida. Kodi to nie tylko oprogramowanie, to także wielka społeczność skupiona wokół projektu, która pomaga w rozwijaniu go, tworząc łatki, nowe wtyczki i skórki.

XBMC Media Center

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować