Kaspersky Software Updater 1.0.5.34 Beta

Kaspersky Software Updater

Bezpłatny program do monitorowania dostępności aktualizacji dla zainstalowanego oprogramowania, a w szczególności programów wymagających częstych aktualizacji z powodu wykrywanych w nich luk bezpieczeństwa. Umożliwia także szybką instalację zaktualizowanych programów, bez potrzeby ich ręcznego pobierania za pomocą przeglądarki internetowej.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
89
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
89
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Luki bezpieczeństwa w powszechnie użytkowanym oprogramowaniu nie są niczym niezwykłym. Praktycznie nie ma tygodnia, by w popularnym, a tym samym niezbędnym dla wielu użytkowników programie, nie znaleziono potencjalnie niebezpiecznego kawałka kodu, który mógłby być użyty przez cyberprzestępców do włamania się na nasz komputer. Niektóre aplikacje, są wyposażone w mechanizm powiadamiania o pojawieniu się ich nowej wersji, ale nie umożliwiają automatycznego pobrania i szybkiej instalacji aktualizacji.

Z pomocą przychodzi firma Kaspersky, ekspert w dziedzinie zabezpieczeń, która zaprezentowała swoją odpowiedź na powyższy problem - Kaspersky Software Updater. Program obecnie dostępny jest w wersji rozwojowej, a sam producent nie udostępnił jeszcze szczegółowej dokumentacji, a zwłaszcza listy obsługiwanych programów firm trzecich. Z naszych testów wynika, że lista na pewno zawiera: Adobe Shockwave Player, Adobe Flash Player, VLC media player, Oracle Java JRE, Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer i TeamViewer. Jak widać, są to aplikacje bardzo popularne, w których dość często wykrywano luki bezpieczeństwa.

Proces skanowania jest całkiem szybki. Po jego zakończeniu zostanie zaprezentowana lista znalezionych programów, dla których dostępne są nowsze wersje. Przy każdej pozycji dostępny jest link prowadzący do licencji, na jakiej dystrybuowany jest dany program. Po zdecydowaniu jakie oprogramowanie ma być zainstalowane nie pozostaje nic innego jak kliknąć Update selected i poczekać, aż zostaną pobrane, a następnie zainstalowane aktualizacje.

Uwaga: do działania aplikacji niezbędne jest połączenie z internetem.

Kaspersky Software Updater

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować