Kaspersky Rescue Disk 10 26.10.2016

Kaspersky Rescue Disk 10

Dysk ratunkowy przeznaczony do skanowania i leczenia zainfekowanych komputerów kompatybilnych z architekturą x86 i x64, gdy infekcja komputera uniemożliwia wyleczenie go za pomocą programów antywirusowych działających pod kontrolą systemu operacyjnego.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
32300
Ocena ogólna:
(ocen: 1)
Pobrań wersji:
539
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Kaspersky Rescue Disk to specjalnie przygotowany dysk ratunkowy, zbudowany na bazie systemu Gentoo. Umożliwia przeprowadzenie skanowania komputera bez uruchomionego systemu operacyjnego, co pozwala na znacznie bardziej efektywne działanie, gdyż szkodliwe programy nie będą wtedy uruchomione i można je bez przeszkód usunąć. Dla zwiększonej kompatybilności z różnymi konfiguracjami sprzętowymi, oprócz trybu graficznego, program można uruchomić w trybie tekstowym. Oba tryby udostępniają dokładnie te same funkcje to jest możliwość aktualizacji baz wirusów (wymagane połączenie z internetem), skanowania i leczenia wybranych dysków włącznie z sektorami startowymi, oraz przeglądanie statystyk.

Aby skorzystać z dysku ratunkowego należy wybrać jedną z poniższych możliwości:

  • Nagrać obraz na płytę CD i z niej uruchomić komputer - można to zrobić przy pomocy dowolnego programu do nagrywania płyt, który umożliwia nagrywanie obrazów ISO; posiadacze programów Kaspersky Anti-Virus 2011 lub Kaspersky Internet Security 2011 mogą nagrać dysk ratunkowy z poziomu interfejsu aplikacji.
  • Nagrać obraz na nośniku USB i z niego uruchomić komputer - np za pomocą udostępnianego przez firmę Kaspersky programu Kaspersky USB Rescue Disk Maker.

Kaspersky Rescue Disk

 

Kaspersky Rescue Disk

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować