Kaspersky RannohDecryptor 1.8.0.0

Kaspersky RannohDecryptor

Złośliwe oprogramowanie z rodziny Trojan-Ransom.Win32.Rannoh to przykłady programów, które dokonują nieautoryzowanej modyfikacji danych na komputerze użytkownika, a następnie ich autorzy żądają od ofiary okupu za oddanie dostępu do plików.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
514
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
263
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Autorzy złośliwego oprogramowania coraz śmielej stosują rozwiązania cyfrowego szantażu, np. szyfrując pliki na dysku użytkownika, a następnie żądając opłaty za oddanie ich użytkownikowi. Objawem, że padliśmy ofiarą takiego szantażu, jest doklejenie na początku nazwy zaszyfrowanego pliku "locked-" oraz zmiana rozszerzenia na 4 losowe znaki.

Z pomocą wszystkim poszkodowanym przez tego typu trojany przychodzi program Kaspersky RannohDectryptor, który umożliwia odszyfrowanie plików-zakładników. Aby odblokować pliki, wystarczy wskazać jeden z nich i rozpocząć skanowanie. Wszystkie pozostałe pliki zostaną wyszukane i odszyfrowane automatycznie. Po zakończeniu procesu aplikacja tworzy raport ze swojego działania i zapisuje go w głównym folderze partycji, tej na której zainstalowano system operacyjny.

Uwaga: przed rozpoczęciem pracy z programem proszę bezwględnie zapisać wszystkie otwarte dokumenty.

Kaspersky XoristDecryptor

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować