IceCream PDF Split & Merge 3.40

IceCream PDF Split & Merge

Aplikacja służąca do dzielenia plików .PDF na mniejsze dokumenty oraz do łączenia ich w większe.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
3886
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
914
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:

Funkcjonalność programu może przydać się np. w sytuacji, gdy posiadamy wielostronicowy skan książki, z którego potrzebny jest nam jedynie konkretny rozdział. Dzięki IceCream PDF Split & Merge wykonamy taką operację z szybko i bez problemów.

Aplikacja zaraz po uruchomieniu oferuje do wyboru opcję podziału lub łączenia. W przypadku tej pierwszej możemy, po dodaniu pliku (także metodą „drag and drop”, czyli przeciągnij i upuść), wybrać szczegółowe parametry dzielenia. Pierwszą z opcji jest zapisanie każdej strony jako osobny plik .PDF. Jeśli zależy nam na wybraniu konkretnego fragmentu, należy skorzystać z którejś z pozostałych opcji. Jedna z nich pozwala dokonać podziału na mniejsze dokumenty, z których każdy będzie miał określoną liczbę stron (nazwy plików wynikowych podają zawarte w nich strony, dzięki czemu całość jest bardzo przejrzysta). Dwie kolejne opcje umożliwiają albo wycięcie z pliku źródłowego wybranych pojedynczych stron (które można kolejno dodawać), albo pozostawienie ich określonego zakresu (np. usunięcie wszystkich stron oprócz fragmentu od 28 do 45 strony). W celu dokładnego określenia numerów stron można skorzystać z wbudowanej w program przeglądarki PDF.

W sytuacji, gdy będziemy chcieli skorzystać z opcji łączenia dokumentów, należy najpierw wybrać te pliki, które chcemy połączyć (tutaj także działa mechanizm „drag and drop”). Po dokonaniu wyboru możemy uszeregować je w takiej kolejności, w jakiej zostaną potem zapisane. Aplikacja wyświetla też, dla podsumowania, łączną liczbę stron tworzonego w taki sposób pliku.

IceCream PDF Split & Merge

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować