Gimper RPG 2.2

Gimper RPG

GimperRPG to stworzona przez jednego z fanów gra komputerowa z gatunku JRPG, przedstawiająca jedną zmyśloną historię z życia Gimpera, popularnego youtubera i blogera.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
1099
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
1099
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Zwyczajny dzień, który upływał Gimperowi na pochłanianiu kolejnych pączków, zostaje brutalnie przerwany przez pojawienie się żywych trupów, nazywanych także zombie. Gimperowi nie pozostaje nic innego niż walczyć o swoje życie i zmierzyć się z intruzami, ale gdy okazuje się, że mają oni znaczącą przewagę liczebną, logicznym wydaje się wykonanie taktycznego odwrotu. Z sytuacji bez wyjścia Gimperaz ratuje Izak, następnie razem udają się do Mandzia, by przy swojej ulubionej pizzerii stoczyć pierwszy pojedynek 3 vs 3. Pokonawszy przeciwników ekipa Gimpera poznaje sprawcę, a raczej sprawczynię całego tego zamieszania - Królicę Kaó, która chce rozpętać największą dramę jaką dotychczas widziano w Jutublandii. Tylko od gracza zależy czy jej plan się powiedzie.

Gra czerpie swoje wzorce z klasycznych gier JRPG. Świat gry zwiedzamy w widoku z góry, odwiedzając kolejne miejsca, spotykając postaci niezależne, prowadząc z nimi dialogi (oraz mówiąc do siebie), szukając przedmiotów i tocząc taktyczne walki. Walka odbywa się w turach, gdzie każdy z uczestników może wykonać jedną z akcji: atak, obronę, użyć magii lub artefaktu. Każda z postaci charakteryzuje się inną ilością punktów życia i magii, wyposażeniem czy siłą. Naszym zadaniem jest takie sterowanie przebiegiem pojedynku, by przeciwnicy zostali pokonani przy najmniejszych możliwych kosztach własnych. Gra kończy się w momencie, gdy wszyscy bohaterowie zostaną pokonani, na szczęście zaimplementowano mechanizm zapisu stany gry w wybranych miejscach, co pozwoli powtórzyć bardziej wymagające pojedynki.

Uwaga: Gra została przygotowana za pomocą pakietu RPG Maker i do poprawnego działania potrzebuje zainstalowanej biblioteki RGSS-RTP Standard.

Gimper RPG 2

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować