Foxit Reader 8.1.0.1013

Foxit Reader

Foxit Reader to bezpłatny program, służący do odczytu dokumentów zapisanych w niezwykle popularnym formacie .PDF (Portable Document Format). 

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
65960
Ocena ogólna:
(ocen: 6)
Pobrań wersji:
973
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:

Zaletą plików .PDF jest to, że one zachowują oryginalny wygląd, nadany przez im autora (krój pisma, zamieszczone grafiki, układ poszczególnych elementów, kolorystyka), oraz, w sytuacji gdy nie zawierają elementów rastrowych (czyli grafik w większości używanych formatów), pozwalają skalować się bez jakiejkolwiek utraty jakości. Dzięki temu możemy drukować je bez obaw o ujrzymy na zadrukowanym papierze.

Foxit Reader pozwala na jednoczesne otworzenie więcej niż jednego dokumentu i przełączanie się między nimi za pomocą mechanizmu kart, znanego z przeglądarek internetowych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy musimy korzystać z kilku dokumentów jednocześnie – nie ma potrzeby otwierania wielu okien programu. Przeglądane pliki można w dowolny sposób powiększać (także za pomocą ciekawego narzędzia „Lupa”) oraz obracać. Przydatna dla niektórych może być funkcja autoprzewijania kolejnych stron. Dostępna jest też funkcja szybkiego wyświetlenia dokumentu w postaci tekstowej (całość można także zapisać w pliku tekstowym). Rozbudowane funkcje komentowania pozwalają na podkreślanie, kolorowanie czy dodawanie notatek/uwag do konkretnych elementów dokumentu. Dodane w ten sposób uwagi mogą zostać zapisane potem w formacie PDF, dzięki czemu zostaną one przekazane dalej (co jest bardzo przydatne np. w sytuacji, gdy nad danym plikiem pracuje kilka osób).

Foxit Reader

Aplikacja oddaje w nasze ręce także inne przydatne narzędzia, takie jak m.in. możliwość przechwycenia fragmentu strony i zapisanie go do schowka, tworzenie własnych zakładek w dokumencie, odczytywanie na głos czy też zabezpieczenie pliku. Tekst (wraz z komentarzami) można przeszukiwać pod kątem interesujących nas fraz. Istnieje też możliwość tłumaczenia wskazanych słów oraz szybkiego dzielenia się z innymi przeglądanymi przez nas dokumentami. Warto dodać, że aplikacja integruje się z przeglądarkami internetowymi, a także z pakietem Microsoft Office, pozwalając na tworzenie własnych dokumentów .PDF.

Spolszczenie do programu jest do pobrania z naszej strony.

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować