FileZilla 3.27.1

FileZilla

FileZilla to rozbudowany i multiplatformowy, a przede wszystkim darmowy klient FTP. Posiada dużo zaawansowanych opcji, dorównując niejednemu produktowi komercyjnemu.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
36716
Ocena ogólna:
(ocen: 4)
Pobrań wersji:
207
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:

Interfejs aplikacji może wydawać się nieco trudny do opanowania, jednak w rzeczywistości obsługa jest bardzo łatwa. W widocznym miejscu, tuż pod paskiem narzędzi znajdują się pola, w które wpisuje się adres serwera, nazwę użytkownika, hasło oraz port. Kolejnym ułatwieniem jest też obsługa przez program mechanizmu drag and drop („przeciągnij i upuść”), działającego zarówno przy kopiowaniu plików na serwer, jak i w drugą stronę – z serwera.

Połączenia z serwerem mogą być w każdej chwili wstrzymywane i wznawiane (o ile serwer obsługuje taką funkcjonalność). Wśród innych przydatnych opcji znajdziemy m.in. możliwość nawiązywania połączeń na kartach, podobnie jak to ma miejsce w przeglądarkach internetowych, wykrywanie bezczynności serwera, wsparcie dla zapory sieciowej (firewall), obsługa połączeń szyfrowanych

Inne przydatne funkcje to prowadzenie spisu ulubionych, ograniczanie prędkości wysyłania i pobierania plików, możliwość zmieniania nazw plików i folderów, znajdujących się na serwerze, definiowanie własnych komend, a także opcja pozwalająca na szybkie porównywanie zawartości poszczególnych katalogów.

FileZilla obsługuje następujące protokoły sieciowe FTP, SFTP i FTPS (FTP po SSL/TLS), współpracuje z protokołem IPv6 oraz wspiera proxy SOCKS4/5 i HTTP 1.1.

FileZilla

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować