ESET Filecoder.Q Cleaner 3.2.0.2

ESET Filecoder.Q Cleaner

Filecoder.Q to jeden z najaktywniejszych ostatnio złośliwych programów, które szyfrują pliki na dysku użytkownika, a następnie wyświetlają informacje o możliwości ich odszyfrowania po wniesieniu bardzo wysokiej opłaty.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
1139
Ocena ogólna:
(ocen: 1)
Pobrań wersji:
1139
Ocena wersji:
5.0 (ocen: 1)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Filecoder.Q instaluje się na komputerze ofiary, przeważnie przy użyciu konia trojańskiego pobranego ze strony internetowej, przesłanego w załączniku wiadomości email lub przez włamanie przy użyciu zdalnego pulpitu. Następnie szyfruje napotkane dokumenty w formatach pakietu Office, LibreOffice czy OpenOffice, projekty pakietów firm Corel i Adobe, zdjęcia, a także popularne archiwa z danymi. Szkodnik do szyfrowania używa bardzo mocnych algorytmów szyfrujących, a hasło użyte do tego celu jest przesyłane na zdalny serwer. Użytkownik jest informowany o fakcie zaszyfrowania plików oraz o możliwości ich odzyskania, po wniesieniu na rzecz atakujących bardzo wysokiej opłaty.

Większość pakietów antywirusowych radzi sobie z tym zagrożeniem, które ostatnio bardzo się nasiliło. W przypadku gdyby jednak doszło do zarażenia tym szkodnikiem, firma ESET przygotowała specjalną szczepionkę, która oprócz pozbycia się tego groźnego programu, w większości przypadków potrafi odszyfrować zablokowane wcześniej pliki. Aplikację uruchamiamy z wiersza poleceń, co może być utrudnieniem dla niedoświadczonych użytkowników.

ESET Filecoder.Q Cleaner

CryptoLocker

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować