DAEMON Tools Lite 10.6.0

DAEMON Tools Lite

Jeden z najpopularniejszych na świecie programów, służący do emulowania dysków CD/DVD poprzez tworzenie w systemie wirtualnych napędów, w których mogą być montowane obrazy płyt.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
161414
Ocena ogólna:
(ocen: 2)
Pobrań wersji:
18993
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
adware home
Autor:
Kategoria:

Aplikacja pozwala na utworzenie maksymalnie do 4 wirtualnych napędów. Możemy w nich zamontować obrazy płyt w następujących formatach: .CUE/.BIN, .ISO, .CCD, .MDS/.MDF, .BWT, .CDI, .B5T, .B6T, .NRG, .PDI i .MDX.

Przydatną funkcjonalnością programu jest możliwość emulacji antypirackich technologii zabezpieczających przed kopiowaniem danych (takich jak LaserLock, SecuROM, SafeDisc i RMPS), dzięki czemu można posłużyć się obrazem oryginalnej płyty tak jak samą płytą. Jest to konieczne w przypadku programów, które do działania wymagają włożonego do napędu nośnika.

Innym zastosowaniem DAEMON Tools jest wykorzystywanie go jako podręcznego magazynu obrazów płyt. Zdecydowanie wygodniej jest przetrzymywać często używane płyty w formie obrazów na dysku, niż za każdym razem używać fizycznego nośnika. Dzięki wbudowanemu katalogowi zarządzanie posiadanymi obrazami jest proste i wygodne. Autorzy zadbali również o możliwość tworzenia z fizycznych nośników ich obrazów (które można dodatkowo zabezpieczyć hasłem).

DAEMON Tools Lite

Zaletą aplikacji jest możliwość obsługi na kilka sposobów:

  • za pomocą głównego interfejsu, gdzie mamy dostęp do katalogu płyt
  • przez menu kontekstowe z Eksploratora Windows i każdego innego programu
  • ikony umieszczonej w zasobniku systemowym
  • specjalnego gadżetu umieszczanego na pulpicie
  • linii komend, co pozwala na automatyzacje wielu czynności

Uwaga: instalator proponuje instalację dodatkowych komponentów reklamowych, jednak można to pominąć

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować