Counter-Strike 1.6

Counter-Strike

Jeden z najpopularniejszych na świecie sieciowych tytułów z gatunku FPS (ang. first-person shooter). Rozgrywka opiera się na zmaganiach drużyny terrorystów oraz antyterrorystów w jednym z dostępnych zróżnicowanych trybów gry. 

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
3461
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
3461
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
commercial
Autor:
Kategoria:

Counter-Strike powstał nie jako samodzielna gra, a jako mod do strzelaniny Half-Life. Początkowo do działania wymagał on wspomnianej produkcji, jednak niebawem wyewoluował do postaci samodzielnego tytułu. Szybko zdobył sobie uznanie wśród tysięcy graczy, którym niezwykle przypadł do gustu. Jego popularność po pewnym czasie zaowocowała niemal stałą obecnością na turniejach rozmaitej rangi – od niewielkich lokalnych zawodów po ogólnoświatowe zmagania, czyniąc z Counter-Strike’a jedną z ikon e-sportu.

Treść gry skupia się na walce drużyny antyterrorystów z terrorystami. W takiej też stylistyce zostały stworzone oferowane przez produkcję tryby rozgrywki: odbijanie zakładników, podkładanie/rozbrajanie bomby, zamach oraz ucieczka. Podczas ich wykonywania gracz ma do dyspozycji różnorodne rodzaje broni, m.in. nóż, pistolet, karabin maszynowy, shotgun, granaty czy karabin snajperski, zaś te dzielą się na rozmaite modele, istniejące w rzeczywistości, jak choćby Deser Eagle czy AK-47 (niektóre z nich są dostępne wyłącznie dla poszczególnych stron konfilktu). Oprócz tego możliwe jest korzystanie z dodatkowego wyposażenia, takiego jak np. kamizelki kuloodporne czy granaty dymne. W miarę postępów, czynionych w rozgrywce (do których zaliczamy takie czynniki, jak pomyślne wykonanie misji czy też zabicie przeciwnika), gracz otrzymuje pieniądze, które może przeznaczyć na poszerzenie swojego ekwipunku. Dla początkujących graczy, pragnących nabrać wprawy przez starciem z żywym przeciwnikiem, istnieje możliwość gry z botami (sojusznikami oraz wrogami sterowanymi przez komputer).

Uwaga: do zakupu gry niezbędne jest zainstalowanie klienta Steam na komputerze oraz posiadanie konta na tej platformie

Counter-Strike 1.6

Counter-Strike 1.6

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować