Comodo IceDragon 52.0.0.4

Comodo IceDragon

Drugie podejście firmy Comodo (pierwsze to Comodo Dragon) do poprawy bezpieczeństwa użytkownika podczas przeglądania internetu, tym razem zbudowane w oparciu o przeglądarkę Mozilla Firefox.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
9168
Ocena ogólna:
(ocen: 1)
Pobrań wersji:
486
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Comodo IceDragon oferuje praktycznie te same funkcje i możliwości co Mozilla Firefox. Znajdziemy w nim zatem wszystko to co potrzeba, by wygodnie przeglądać strony internetowe, pobierać pliki, a także możemy rozszerzyć możliwości przeglądarki, stosując odpowiednie dodatki. Trochę kłopotliwa może być zmiana wyglądu przez użycie motywów graficznych, gdyż autorzy zdecydowali się na zmianę szaty graficznej programu. Nie zabrakło również możliwości importu historii, ulubionych i innych z zainstalowanej na komputerze domyślnej przeglądarki.

Firma Comodo znana jest z programów podnoszących bezpieczeństwo użytkownika w sieci i podobnie jest w tym przypadku. Już podczas instalacji możemy zdecydować się na użycie Comodo Secure DNS, co spowoduje zmianę serwerów DNS w systemie na te zarządzane przez Comodo. Są one bardziej stabilne, szybsze, mądrzejsze oraz bardziej bezpieczne. Zwłaszcza ten ostatni aspekt jest bardzo rozwinięty i zapewnia zdecydowanie wyższy poziom ochrony niż serwery DNS udostępniane przez dostawcę łącza internetowego.

Comodo IceDragon

Drugi dodatek to funkcja Site Inspector dostarczająca szczegółowych informacji o aktualnie przeglądanej witrynie internetowej lub dowolnym adresie, zanim go jeszcze otworzymy. Znajdziemy tam analizę pod kątem złośliwego oprogramowania, adres IP i kraj pochodzenia strony, dane podmiotu odpowiedzialnego za domenę i inne. W przypadku gdy uważamy, że dana witryna jest niebezpieczna, możemy zgłosić ją firmie Comodo do dokładniejszej analizy.

Ostatnie usprawnienie to udogodnienie dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook, które pozwala na szybkie podzielenie się na profilu informacjami o odwiedzanych miejscach internecie.

Uwaga: aby używać IceDragona w języku polskim, wystarczy pobrać i zainstalować odpowiedni dodatek

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować