Classic Shell 4.2.5

Classic Shell

Zamiennik systemowego Menu Start w systemach Windows Vista i nowszych, na ten znany z Windows XP, który nadal ma wielu zwolenników. Ma dokładnie taką samą funkcjonalność, jest w pełni konfigurowalny, a jego wygląd można zmieniać dzięki dostępnym skórkom.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
14037
Ocena ogólna:
(ocen: 1)
Pobrań wersji:
939
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:
Kategoria:

Classic Shell oferuje zestaw funkcji, które były dostępne w starszych systemach Windows, ale producent zrezygnował z nich w systemach Windows Vista i nowszych. Modyfikacja obejmuje Menu Start, a dzięki dodatkowym wtyczkom można przywrócić klasyczny wygląd i zachowanie Eksploratorowi Windows oraz przeglądarce Internet Explorer 9. Menu Start umożliwia szybki dostęp do zainstalowanych programów, Ulubionych, wyszukiwania, ustawień i rozwijanego Panelu Sterowania, ostatnio używanych dokumentów (można modyfikować liczbę wyświetlanych elementów oraz innych znanych z systemowego mechanizmu.

Wygląd, aktywne skróty klawiszowe i podstawowe zachowanie menu można zmieniać dokonując wyboru jednej z kilku dostarczanych z programem skórek, dzięki czemu można w Windows 8 mieć menu rodem z Windowsa 95 czy XP. Nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć własną skórkę, lub użyć jednej z wielu stworzonych przez użytkowników aplikacji. Elementy w menu można dowolnie dodawać, usuwać, przemieszczać i zmieniać im nazwę. Używając Classic Shell nie jesteśmy skazani tylko na oferowane przez niego menu, gdyż dzięki kombinacji klawiszy SHIFT + WIN, możemy przełączać się między oferowanym przez aplikację menu oraz tym oryginalnie dostępnym w używanym przez nas systemie operacyjnym.

Uwaga: Elementy Menu Start są dostępne w języku polskim, brak jest spolszczenia panelu konfiguracyjnego aplikacji.

Classic Shell

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować