Carroll 1.18

Carroll

Aplikacja usprawniająca zarządzanie rozdzielczością ekranu. Dzięki niej możliwe jest przeskoczenie ograniczeń systemu Windows i ustawienia innej rozdzielczości dla każdego konta użytkownika.

Dodano:
Platforma:
Pobrań ogólnie:
462
Ocena ogólna:
(brak ocen)
Pobrań wersji:
26
Ocena wersji:
0.0 (brak ocen)
Licencja:
freeware
Autor:

Standardowo system Windows umożliwia globalne ustawienie parametrów ekranu, takich jak rozdzielczość, głębia kolorów i odświeżanie. W przypadku gdy z komputera korzysta kilku użytkowników, jeśli mają oni potrzebę zmiany tych parametrów, to po każdym zalogowaniu muszą zrobić to ręcznie. Jest to bardzo niewygodne i niepraktyczne. W takiej sytuacji pomocny będzie program Carroll, który pozwoli zautomatyzować ten proces.

Po uruchomieniu aplikacji użytkownik zobaczy listę obsługiwanych przez monitor parametrów obrazu, na które składa się rozdzielczość, głębia koloru i odświeżanie. Dla wygody rozdzielczości zostały pogrupowane w trzy grupy: wysokie, średnie i niskie. Po wyborze rozdzielczości należy zdecydować, czy chcemy zmienić rozdzielczość natychmiast (Change screen resolution only), czy też oprócz natychmiastowej zmiany wybrane parametry mają być również zastosowane przy każdorazowym logowaniu się aktualnego użytkownika (Change screen resolution and restore with every logon for current user). Aby aplikacja mogła spełniać swoje funkcje, musi być uruchamiana z prawami administratora przy każdym uruchomieniu komputera.

Carroll

Linki
Komentarze
Zaloguj się, by móc komentować